Relacja z Piaseczyńskich Dni Techniki

317
Piaseczyńskie Dni Techniki, foto archiwum ZS nr 1
Piaseczyńskie Dni Techniki, foto archiwum ZS nr 1

Już po raz szósty w Zespole Szkół Nr 1 odbyły się Piaseczyńskie Dni Techniki.

27 maja w czasie Dni Energii 2018 uczniowie prezentowali na rynku naszego miasta swoje nowatorskie realizacje zawodowe, a także przeprowadzili autorską grę plenerową na smartfony opartą na QR kodach.

8 czerwca w budynku szkoły można było wziąć udział w różnorodnych warsztatach i pokazach technicznych, zastosować nowoczesne technologie w edukacji, a także podziwiać pasjonatów swoich zawodów i ich pomysły prezentowane w konkursie Mój zawód – moja pasja. Nagrody dla zwycięzców w tym konkursie fundowała m.in. Gmina Piaseczno.
W tym roku bezkonkurencyjne okazały się zespoły pokazujące inteligentne rozwiązania w elektronice i motocross, jako styl życia.
W imprezie wzięły udział grupy młodszych kolegów ze szkół podstawowych i gimnazjów, a także przedstawiciele: Ministerstwa Edukacji Narodowej – Rafał Lew Starowicz, Mazowieckiego Kuratorium – Barbara Słomczyńska, Miasta i Gminy Piaseczno – I Zastępca Burmistrza Daniel Putkiewicz.
Szkolenia branżowe dla uczniów na temat nowinek technicznych poprowadziły firmy współpracujące ze szkołą: CCS, Wamtechnik, Inter Cars i Intel.
Na kolejne spotkanie z techniką w każdym wymiarze zapraszamy już za rok!