Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule Light contact

280
Oliwia Ściągaj - Mistrzyni Polski PF, LC i KL
Oliwia Ściągaj - Mistrzyni Polski PF, LC i KL

KS X Fight Piaseczno najlepszym klubem w Polsce w formule Light contact. Ten zaszczytny tytuł wywalczyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 8-10.06.2018 r. w Kurzętniku.

W zawodach wzięło udział 470 zawodników z 77 klubów. Wśród najmłodszych dominowaliśmy w kategorii do 37 kg, gdzie Hubert Wiluk i Martyna Wieteska nie dali szans swoim przeciwnikom i stanęli na najwyższym stopniu podium.

Wśród Kadetów Starszych prym wiodła Oliwia Ściągaj, która w trudnych walkach pokonała wszystkie swoje przeciwniczki i sięgnęła po trzeci już w tym roku tytuł Mistrzyni Polski. Wśród juniorów mieliśmy 3 szanse na złote medale. Zabrakło trochę szczęścia i determinacji. Agata Kacprzak i Klaudiusz Świstulski minimalnie przegrali swoje walki finałowe. Bardzo dobrze zaprezentował się również nasz debiutant Bartek Strzałkowski, który dotarł aż do finału w swojej kategorii wagowej.

W gronie seniorów niepodzielnie królował Łukasz Wichowski, który po raz kolejny obronił tytuł Mistrza Polski w tej formule Kickboxingu (tym razem w kategorii wagowej do 84 kg). Łukasz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Na najwyższym stopniu podium stanął również Marcin Nasiadko, który w najlżejszej kategorii wagowej w finałowej walce pokonał Adriana Rysia ze Sparty Chrzanów. 5 tytułów Mistrzów Polski, 4 srebrne i 3 brązowe medale pozwoliły naszym kickboxerom sięgnąć po raz kolejny po tytuł najlepszej drużyny Mistrzostw.

Gratulujemy!