Relacja z pierwszego Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym w nowej edycji

2128

W sobotę 15 września w Piasecznie rozpoczęliśmy nową edycję Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym.

Pierwszy z dziesięciu turniejów był wyjątkowy z kilku względów. Przede wszystkim utworzono nowe kategorie, które oddzieliły dzieci trenujące wyczynowo od tych grających rekreacyjnie, dzięki czemu poziom w kategoriach dziecięcych zdecydowanie się wyróżniał. Po raz pierwszy gościem turnieju była osoba spoza “pingpongowego” światka, czyli Lotar – mistrz polski w grze 1 na 1 w piłkę nożną oraz czołowy polski freestyler, który przed licznie zgromadzoną widownią zaprezentował swoje umiejętności. Najprawdopodobniej dzięki tym zmianom byliśmy świadkami rekordu frekwencji i do startu stanęło aż 164 uczestników.

Od godziny 10:00 rywalizacja odbywała się w 5 kategoriach: dzieci, juniorów, dzieci-PRO, juniorów-PRO oraz amatorów. Wśród najmłodszych triumfowała Julia Balcerzak, która w finale pokonała Franka Boczkowskiego. Brązowy medal trafił do Igora Twarowskiego. W juniorach finał był wewnętrzną sprawą zawodników z Wiązownej – lepszy w tej rywalizacji okazał się Adam Pląsek, który ograł Aleksandrę Gołąb. Na trzecim miejscu uplasował się ćwiczący w Piasecznie, Maciej Terlecki. Kategorie dzieci trenujących wyczynowo stały na wysokim poziomie, a najlepszy w młodszej kategorii okazał się Igor Murasicki z IKTS Józefów, który w finale pokonał reprezentanta UKS Return, Patryka Burakowskiego. Brąz trafił w ręce Adama Spotera z Lupusu Kabaty. W kategorii Junior-PRO w finale spotkali się dwaj zawodnicy z Piaseczna: Grzegorz Ogrodnik i Borys Massalski. Górą był ten pierwszy wygrywając 3:1 w setach. Warto pamiętać, że Borys zrezygnował z gry w młodszej kategorii chcąc zmierzyć się ze starszymi kolegami, a mimo różnicy wieku stanął na drugim stopniu podium. Brązowy medal trafił do Oliwii Zawiasy. W kategorii amatorów wystąpiło 31 zawodników, a najlepszy okazał się Rafał Suszycki, który w finale pokonał Krzysztofa Bluja. Trzecie miejsce zajął Rafał Kłobukowski.

Wśród kobiet doszło do sporej niespodzianki gdyż niepokonana od wielu miesięcy w Piasecznie Alicja Walasek musiała uznać wyższość Anny Trzaskowskiej. Trzecie miejsce wśród pań zajęła Kamila Klich z UKS Return.

W przerwie uczestnicy mogli spróbować pizzy z restauracji Zakątek Smaku i pełnii energii ruszyć do gry w kategorii Open lub nowej kategorii – gier deblowych. W kategorii Open wystąpiło 40 zawodników w tym aż 5 zawodników z I ligi tenisa stołowego. Jeden z nich, Jan Olek zwyciężył w całym turnieju pokonując wychowanka UKS Return, Macieja Kotarskiego obecnie grającego we Francji. Na trzecim miejscu uplasował się były ekstraligowiec, weteran Jacek Szachnowski. W nowej kategorii – gier podwójnych – do rywalizacji przystąpiło 12 par. Swój drugi złoty medal zdobyła Anna Trzaskowska, która grając w parze z Arturem Kietlińskim pokonali w finale parę juniorów z Piaseczna – Mikołaja Massalskiego i Kamila Dubiniaka. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Adam Smoter i Jakub Szczypek.

Jak było można zauważyć nowa formuła przypadła uczestnikom do gustu. Poziom w kategoriach się wyrównał, a wśród zawodowców mogliśmy zobaczyć zawodników o bardzo wysokich umiejętnościach. W trakcie turnieju rozlosowano również vouchery do restauracji Szara Eminencja w Piasecznie, a o nagrody zadbali sponsorzy – Decathlon Piaseczno, Stawo, Centrosan, Dazar, Pod Dębem. Turniej współfinansowany jest ze środków Gminy Piaseczno. Kolejny turniej odbędzie się w Piasecznie 13 października.