Rodzina OFFline czyli świąteczny maraton aktywności

512

Największym problemem współczesnej rodziny jest nieustanny brak czasu na wspólne przeżywanie codzienności i zanikająca umiejętność kreatywnej zabawy bez komputera, telewizora i konsoli gier. Żeby pokazać piaseczyńskim rodzinom, że naprawdę niewiele trzeba by zainspirować dzieci do wspólnej fizycznej aktywności klub LAJKERS zaproponował spędzenie niedzielnego przedświątecznego popołudnia na prostych zabawach, które miały pokazać jak łatwo jest dać dzieciom to co najcenniejsze – nasz czas.

Blisko 150 osób w kilkudziesięciu rodzinnych teamach dało się namówić na przedświąteczny maraton aktywności. Nie było rywalizacji, mierzenia czasu ani liczenia punktów. Był za to tor do gry w kapsle, który w warunkach domowych można wykonać za mniej niż 5 złotych, tor przeszkód składający się z kilkunastu kół hula-hop, gra w gumę i stanowisko edukacyjne uczące w prosty sposób podstaw zdrowego odżywiania. W sumie – 12 stacji, których zaliczenie oznaczało ukończenie całej zabawy. Do tego muzyka, świetny prowadzący, liczne przerwy na wspólną naukę tańca w rytm przeboju „Baby Shark”, a nawet berek dorosłych.

Czy warto było spędzić niedzielne popołudnie w hali sportowej imponującego Centrum Edukacyjno-Multimedialnego? Zdecydowanie tak. Wszyscy uczestnicy podkreślali kapitalną atmosferę oraz fakt, że poczuli ponownie chęć do inspirowania swoich pociech w kreatywny sposób. Kolejna edycja imprezy „Rodzina OffLine” jest w tej sytuacji nieunikniona. Organizatorem wydarzenia był klub LAJKERS, jego partnerami – Akademia Młodego Sportowca Sportowiaki, Piłkarskie Przedszkole Gol, Ready Set Go, Akademia Baby Bubble oraz FeelGood Katarzyna Krzymień. Impreza była współfinansowana przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.