Świąteczne warsztaty językowe dla dzieci

743
foto archiwum fundacji
foto archiwum fundacji

10 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie odbyły się warsztaty językowe z udziałem klas I „b” i I „d”. Ich celem było przybliżenie dzieciom tematyki Świąt Bożego Narodzenia, ale w języku angielskim! Warsztaty zorganizowała Fundacja Pomagamy Potrzebującym a przeprowadziła firma językowa Lynko Junior.

Pierwszaki poznały więc świąteczne słownictwo oraz popularne piosenki, kolędy i pastorałki, m.in. „Santa Claus is coming to town”, “Rudolph the red-nosed reindeer” i “Silent night”. W części plastycznej miały okazję zaprojektować kartkę świąteczną, której głównym motywem była bombka wykonana różnymi technikami.

– To sytuacja, w której uczniowie w sposób naturalny obracają się w dwóch środowiskach językowych: polskim i angielskim. Funkcjonalna dwujęzyczność związana jest z naturalnym używaniem dwóch języków, nie zaś z ‘perfekcyjnym’ używaniem języka obcego – podkreśla Aneta Rusinek De Souza – Jeśli będzie zainteresowanie warsztatami językowymi wśród uczniów innych szkół, zapraszam do kontaktu. Fundacja dokona zapisów w kolejnych placówkach. Wiemy, że takie zajęcia są potrzebne i pożyteczne, i bardzo rozwijają dzieci i młodzież – dodaje prezes zarządu Fundacji Paweł Cholewa.

Więcej informacji: www.pomagamypotrzebujacym.org