Rowery zwiastują wiosnę!

1975
Piaseczyński Rower Miejski, stacja przy Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym - foto Marcin Borkowski
Piaseczyński Rower Miejski / stacja przy Górkach Szymona - foto: Marcin Borkowski

Od poniedziałku 1 marca 2021 roku na teren miasta i gminy Piaseczno wracają rowery systemu Piaseczyński Rower Miejski. Można je będzie wypożyczać w 6-ciu stacjach: Centrum (obok sądu przy ul. Kościuszki), Dworzec PKP (ul. Dworcowa), Stadion Miejski (ul. 1 Maja), Górki Szymona (aleja Brzóz), Słowicza (przy skrzyżowaniu ul. Jarząbka z Żytnią) oraz Józefosław (róg ul. Cyraneczki i Julianowskiej). Do dyspozycji mieszkańców będzie 60 rowerów.

Mamy nadzieję, że zbliżająca się wiosna pozwoli na bezproblemowe wykorzystanie tego indywidualnego środka transportu. Zwracamy uwagę na konieczność stosowania indywidualnych środków ochrony wynikających z obostrzeń w czasach trwającej nadal epidemii SARS CoV-2.

Dobiegają końca negocjacje z warszawskim ZDM w sprawie kompatybilności PRM z warszawskim systemem WRP. Ufamy, że do puli wspólnego użytkowania systemu Veturilo dołączy, tak jak w latach ubiegłych Konstancin-Jeziorna. Do zobaczenia na rowerowych ścieżkach, których na terenie gminy Piaseczno jest coraz więcej.

Więcej informacji dotyczących Roweru Miejskiego na stronie: www.piaseczynskirower.pl