Rowerzyści zawładnęli rynkiem

1704
fotogaleria Piknik Rowerowy na rynku w Piasecznie
foto Marcin Borkowski

Niedzielny Piknik Rowerowy na piaseczyńskim rynku odwiedziły rzesze rowerzystów w różnym wieku.

Pogoda dopisała, co było dodatkową zachętą dla mieszkańców do odwiedzenia w niedzielę 24 kwietnia 2022 r. Pikniku Rowerowego na piaseczyńskim rynku. Na pl. Piłsudskiego pojawiły się aż dwa miasteczka ruchu. Na jednym mali rowerzyści i użytkownicy hulajnóg uczyli się zasad poruszania się po mieście pod okiem strażników miejskich. Na drugim swoje umiejętności techniczne trenowali pod okiem policjantów.

piknik rowerowy na rynku w Piasecznie
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Wszyscy odważni mogli się też zmierzyć z testami ze znajomości przepisów ruchu. Takie wyzwanie podjęło ponad 130 dzieci w wieku poniżej 10 lat i ponad 100 osób dorosłych i młodzieży. Tutaj zadania były już znacznie trudniejsze.

fotorelacja Piknik Rowerowy na rynku w Piasecznie
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Na tych, którym udało się zdobyć wystarczającą liczbę punktów czekały atrakcyjne nagrody – gadżety rowerowe.

Mieszkańcy, którzy odwiedzili piknik mogli też porozmawiać z Burmistrzem Danielem Putkiewiczem i Jego Zastępcą Robertem Widzem na temat inwestycji związanych z infrastrukturą rowerową. Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak z kolei rozmawiała z najmłodszymi o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze.

Długa kolejka chętnych ustawiła się również do stoiska straży miejskiej, gdzie można było oznakować swój rower zabezpieczając go na wypadek ewentualnej kradzieży.

fotorelacja Piknik Rowerowy na rynku w Piasecznie
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Dużą popularnością cieszył się również bezpłatny serwis rowerowy czy stoisko, w którym można było na rowerze „zmiksować” sobie koktajl. Na tych, którzy pojawili się na pl. Piłsudskiego bez własnego roweru czy kasku, czekała wypożyczalnia. A wszyscy miłośnicy wycieczek na dwóch kółkach mogli otrzymać też mapy szlaków rowerowych biegnących przez Krainę Jeziorki.

Logo rowerowe Piaseczno

 

Powiązane tematycznie:
Nowa infrastruktura dla rowerzystów
Rowerowe Piaseczno- akcja edukacyjna i Piknik Rowerowy