Profilaktyka raka piersi. Plakat w różowym kolorze, na grafice kobieta z transparentem.

Październik  jest miesiącem poświęconym kampaniom dotyczącym raka piersi. Przychodnia przy ul. Fabrycznej w Piasecznie zaprasza kobiety na spotkanie z ginekologiem i zachęca do wykonania badań profilaktycznych w kierunku raka piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce – stanowi aż 25% wszystkich zachorowań na nowotwory rozpoznane wśród kobiet. Najbardziej narażone na zachorowanie są kobiety w wieku 50-69 lat. Rak piersi wykryty we wczesnym stadium może być całkowicie wyleczony, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne.

W początkowym stadium rak piersi przebiega bezobjawowo, a badania obrazowe – USG piersi i mammografia – mogą wykryć zmiany, które są bardzo niewielkie i niewyczuwalne w trakcie badania palpacyjnego. Samobadanie piersi kobiety powinny jednak wykonywać raz w miesiącu. Wyczucie zmiany w piersi może być pierwszym sygnałem tego, że pojawił się w niej nowotwór. Na skórze piersi mogą wystąpić też zmiany takie jak: zaczerwienienie, poszerzenie żył, wciągnięcie skóry lub brodawki. Prawidłowo przeprowadzane samobadanie pozwala na wczesne wykrycie zmian. Również regularne wizyty u ginekologa, mammografia oraz USG piersi skutecznie ujawniają złośliwe zmiany nowotworowe piersi.

Plakat_rozowy_pazdziernik_A3

15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Od 37 lat październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Różowe wstążeczki mają przypominać o regularnej profilaktyce. Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie dołącza do Różowego Października i zaprasza pacjentki na badania.

Wszystkie panie, bez ograniczeń wiekowych, mogą skorzystać z bezpłatnej wizyty profilaktycznej u doktor Agnieszki Kurczuk-Powolny. W razie wskazań lekarka wystawi skierowanie na mammografię i USG piersi. Czas na realizację badań kontrolnych to 30 dni.

Zapisy na wizyty rozpoczynają się 10 października 2022 r. pod nr tel. (22) 757-00-76.
Doktor Agnieszka Kurczuk-Powolny będzie przyjmowała:

– 17.10.22, w godzinach 14.00-18.00,
– 18.10.2022,w godzinach 09.00-12.00.

Pacjentkom, które mają już skierowanie na mammografię od innego specjalisty, przychodnia proponuje promocyjną cenę 150 zł za dwie piersi. Oferta ważna jest do 31.10.22.
Dodatkowo wszystkie pacjentki podczas wizyty będą miały okazję nauczyć się samobadania piersi.