podpisanie 721. Grupa osób, .
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Umowa z Wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej 721 na odcinku od Piaseczna do Konstancina-Jeziorny została podpisana w Piasecznie 21 lutego 2024 r. Warta ponad 84,2 mln złotych inwestycja realizowana będzie na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich ze środków Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Inwestycja, do której przygotowania trwały łącznie 7 lat, w końcu wejdzie w etap realizacyjny. Przebudowa liczącego 4,8 km odcinka drogi wojewódzkiej 721 od skrzyżowania z ul. Julianowską w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie zgodnie z umową podpisaną w Urzędzie Miasta i Gminy w Piasecznie zaplanowana jest na 30 miesięcy i będzie realizowana przez firmę SKANSKA S.A w kilku etapach.


Film zawiera treści dialogowe. Napisy zostaną dodane w najbliższym czasie.

– Przebudowa tej drogi jest bardzo ważna dla naszych mieszkańców – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz. – Obciążona dużym natężeniem ruchu droga łącząca Piaseczno z Konstancinem pozbawiona dotąd infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów zmieni się diametralnie po zrealizowaniu inwestycji.

droga 721
Droga obecnie jest pozbawiona nawet chodnika / foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Gmina Piaseczno wsparła zadanie samorządu wojewódzkiego kwotą 267 217,50 zł przeznaczoną na projekt przebudowy drogi. Zgodnie z porozumieniem zawartym między samorządem Mazowsza oraz gminami Piaseczno i Konstancin-Jeziorna, obie gminy miały pokryć po 25% kosztów projektowania, a pozostałe 50% sfinansował Sejmik Województwa Mazowieckiego.

– Wprawdzie po przebudowie droga nadal będzie miała po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku, ale nowa nawierzchnia i odwodnienie poprawią komfort kierowców. Pojawią się również chodniki, ścieżka rowerowa, przejścia dla pieszych z azylami a także ronda, w tym na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Przesmyckiego w Piasecznie – informuje wiceburmistrz Robert Widz. Droga zyska też lewoskręty przy skrzyżowaniach z ulicą Dworską, Chylicką i Śniadeckich.

skrzyżowanie Przesmyckiego Okulickiego
Na skrzyżowaniu ulic Przesmyckiego i Okulickiego powstanie rondo turbinowe / foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Podczas realizacji przedsięwzięcia trzeba się oczywiście liczyć z utrudnieniami w ruchu oraz objazdami. O szczegółach dotyczących organizacji ruchu będziemy informować na stronie internetowej gminy przed wprowadzeniem kolejnych etapów organizacji ruchu.

Piaseczno skomunikowane logo