Głosków Millenium . Na zdjęciu droga, w tle maszyny budowlane.
foto Joanna Ferlian

Dobiega końca inwestycja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa w sąsiedztwie szkoły w Głoskowie. Ulice Millenium i Szkolna zostaną otwarte dla ruchu 4 września 2023 r.

Przebudowa skrzyżowania ulic Millenium i Szkolnej rozpoczęła się w maju bieżącego roku. Prace drogowe objęły przebudowę odcinka ulicy Szkolnej od mostu aż do skrzyżowania z ulicą Millenium oraz fragmentu ulicy Millenium od skrzyżowania z ul. Szkolną aż za skrzyżowanie z ul. Korczunkową. Na ul. Szkolnej został znacząco poszerzony chodnik. Pojawiła się również zatoka, w której można zatrzymać samochód i pożegnać dziecko (Kiss&Ride). Kolejna strefa K&R pojawi się na szkolnym parkingu. Samo skrzyżowanie ulic Szkolnej i Millenium zostało wykonane z kostki brukowej, by wymusić na kierowcach zmniejszenie prędkości w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Na przejściu dla pieszych na ulicy Millenium dodatkowo powstała wysepka, a w sąsiedztwie szkoły obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Powrót autobusów na ulicę Millenium

Ruch samochodowy na przebudowanym skrzyżowaniu zostanie dopuszczony 6 września 2023 r. Tego dnia na swoją trasę wróci autobus linii L12. Autobusy linii 727 po przebudowie będą jeździć nową trasą. Planowany jest dwukierunkowy przejazd ulicami: Zieloną, Radnych, Millenium, Szkolną, Lipową i dalej Asfaltową przez Bąkówkę, Gościniec przez Robercin i Wolę Gołkowską do pętli we Władysławowie.

Ostatecznie przebieg trasy zostanie ustalony przez Zarząd Transportu Miejskiego po wykonaniu przejazdu technicznego, który zaplanowany jest na 4 września 2023 r., po otwarciu drogi dla ruchu.

ZTM zaakceptował zaproponowaną trasę przejazdu, ale ze względu na obowiązujące ich umowy z operatorami rozkład jazdy dla nowej trasy zostanie wprowadzony z dniem 23 września 2023 r.