Węzeł Antoninów został otwarty

3912
trasa S7
foto GDDKiA

W dniu 31 sierpnia 2023 r. GDDKiA oddała do użytku węzeł Antoninów na trasie S7. Mieszkańcy południowej części gminy Piaseczno zyskali w ten sposób kolejny dojazd do ekspresówki.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, najbardziej oczekiwany przez mieszkańców naszej gminy węzeł na trasie S7 został otwarty dla ruchu w godzinach popołudniowych w ostatnim dniu sierpnia. Dotychczas kierowcy, którzy chcieli dojechać ekspresówką do Warszawy lub w kierunku Krakowa, musieli korzystać z węzła Lesznowola lub Złotokłos. Bez wątpienia otwarcie węzła Antoninów rozładuje korki przy węźle Lesznowola i ułatwi kierowcom korzystanie z drogi ekspresowej, która pełną przejezdność uzyskała pod koniec kwietnia 2023 r. Wykonawca realizujący inwestycje dla GDDKiA kończy prace przy ostatnim węźle na budowanym odcinku między Warszawą a obwodnicą Grójca. Otwarcie węzła Tarczyn Północ planowane jest za kilka tygodni.

Gmina Piaseczno kończy z kolei prace przy budowie kolejnego odcinka układu drogowego, który ma ułatwić kierowcom dojazd do węzła Antoninów. Rondo na skrzyżowaniu ulic Ceramicznej, Asfaltowej i Gościniec powinno być gotowe w ciągu kilku dni.