Spływy kajakowe rzeką Jeziorką

9774
Spływy kajakowe rzeką Jeziorką
Spływy kajakowe rzeką Jeziorką

Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie gminy Piaseczno są organizowane od wiosny 2012 roku spływy kajakowe rzeką Jeziorką, która pięknie wije się przez naszą gminę.

Spływ zapewnia niezapomniane przeżycia oraz jedyne w swoim rodzaju widoki dostępne tylko z pozycji kajaka. Otaczająca koryto rzeki przyroda sprawia, że zaledwie kilkanaście kilometrów od Warszawy, kilka od centrum Piaseczna można poczuć się jak na Mazurach. Dzięcioły, łabędzie, liczni wędkarze, różnorodne mijane krajobrazy, wijący się niczym górskie serpentyny nurt rzeki, zabytkowe kamienice w okolicach Konstancina – to istny raj dla oka, ucha i duszy każdego miłośnika turystyki aktywnej.

Wypożyczalnia kajaków zlokalizowana jest w okolicach Górek Szymona w Zalesiu Dolnym, skąd można spłynąć aż do samego Konstancina – Jeziorny i dalej. Trasa do Starej Papierni to blisko 12 km i zabiera średnio wprawionemu wioślarzowi około 3 godzin. Kajakiem można popływać także na zalewie w Zalesiu Dolnym. Sprzęt (kajaki, wiosła, kapoki) dostępne są w okresie letnim codziennie, a poza wakacjami w każdy pogodny dzień.

Więcej na: www.kajaki-piaseczno.pl
Rezerwacja: 501 114 104