Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa

20091
przejazd kolejką wąskotorową
fot. archiwum Piaseczyńskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej

Niewątpliwą atrakcją turystyczną gminy jest kolej wąskotorowa, która jeździ już od ponad 100 lat. Trasa prowadzi przez malownicze okolice, po równinnym terenie z rozległymi sadami owocowymi, kompleksami stawów, dolinami rzek.

Kolej jeździ na trasie: Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno. Kursuje regularnie w każdy weekend od wiosny do jesieni.

Kalendarz wydarzeń i bilety do nabycia w internetowej przedsprzedaży na stronie https://www.bilety.kolejka-piaseczno.pl/, w biurze stacji od poniedziałku do piątku (w godzinach 8-16) oraz w dniu wyjazdu w kasie biletowej w miarę wolnych miejsc. W okresie jesień-wiosna są organizowane specjalne wydarzenia takie jak „Pociąg z Mikołajem”, „Sylwester z koleją wąskotorową” oraz „Ferie z koleją wąskotorową”.

W programie każdej wycieczki oprócz przejazdu zabytkowym pociągiem przewidziany jest postój na przystanku Runów połączony z piknikiem.

Oprócz pociągów ogólnodostępnych istnieje także możliwość zamówienia pociągu na specjalne imprezy takie jak urodziny, spotkania firmowe, konferencje itp.

Piaseczyńską wąskotorówką administruje Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej Piaseczno, ul. Sienkiewicza 14, tel. 22 756-76-38, 607 155 188
www.kolejka-piaseczno.com