Spotkanie z twórcami komiksu “Jeden do jednego”

1002

6 marca 2019 roku odbyło się spotkanie z twórcami komiksu pt.: “Jeden do jednego”, który opowiada o podziemnych rozgrywkach piłkarskich w latach niemieckiej okupacji na terenie Piaseczna.

Wydarzenie zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno w sali Domu Kultury. Spotkanie autorskie rozpoczęła Sylwia Chojnacka-Tuzimek – zastępca Dyrektora Biblioteki, która wspólnie z Danielem Putkiewiczem – Burmistrzem Piaseczna, podziękowała autorom komiksu za zaangażowanym w powstanie wydawnictwa.

Sebastian Sęk i Maciej Zadrąg opowiedzieli o swoim pomyśle i etapach pracy nad komiksem. Przedstawili także archiwalne zdjęcia, którymi wzorowali się przy przygotowaniu wydawnictwa. Spotkanie prowadził Piotr Prawucki. Każda osoba, która pojawiła się na wydarzeniu otrzymała bezpłatny egzemplarz. Na zakończenie była możliwość otrzymania autografu oraz porozmawiania z autorami w kuluarach.

Wydawcą komiksu jest Gmina Piaseczno. Komiks został wydany w ilości 500 egzemplarzy. Duża część woluminów zasiliła biblioteki oraz szkoły z terenu gminy Piaseczno. Wkrótce pojawi się drugie, komercyjne wydanie komiksu, firmowane bezpośrednio przez jego autora, które dostępne będzie na stronie: www.sebling.pl

Reportaż filmowy Kamila Myszyńskiego z Wirtualnego Piaseczno / Stacja Południe: