Strefa Płatnego Parkowania przy ulicy Puławskiej
foto Marcin Borkowski

Zainstalowane zostały trzy nowe parkomaty w obszarze Strefy Płatnego Parkowania (SPP) przy ul. Puławskiej w Piasecznie, na odcinku od ul. Kusocińskiego do skrzyżowania z ul. Chyliczkowską / Jana Pawła II.

Postój 45-minutowy jest bezpłatny. Za pierwszą godzinę zapłacimy 2,50 zł, za drugą godzinę 3 zł, za trzecią 3,5 zł, a za czwartą i każdą kolejną po 2,5 złotych. Płatne parkowanie w ramach SPP działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.

Parkomaty w rozszerzonej strefie SPP przy ul. Puławskiej przyjmują aktualnie tylko opłaty monetami i poprzez aplikację mobilną. Opłaty kartami bankowymi oraz blikiem, będą możliwe w późniejszym terminie, z uwagi na trwające procedury z tym rodzajem płatności.

Dodatkowo został ustawiony jeden parkomat przy drodze dojazdowej do przychodni / obok parkingu przy ul. Puławskiej 5, który na razie nie działa, ponieważ trwa dostosowywanie oznakowania płatnego parkingu. Parkomat będzie obsługiwał parking między delikatesami, a budynkiem Referatu Innowacji Miejskich / biurem Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. Parking ten będzie działał w Systemie Miejskich Parkingów Płatnych w Piasecznie.