Sukcesy zawodników Axendor Kickboxing Team – Bąkowski Fight Club na Mistrzostwach Świata

2335
Sukcesy zawodników Axendor Kickboxing Team - Bąkowski Fight Club na Mistrzostwach Świata
foto: archiwum Axendor Kickboxing Team – Bąkowski Fight Club

W dniach 29 października – 4 listopada 2019 roku odbyły się w Zunifikowane Mistrzostwa Świata “Unified World Championships Italy 2019” w Marina di Cararra w Toskanii we Włoszech. Jest to jedna z największych imprez tego typu, która organizowana jest wspólnie przez 42 federacje sztuk walki. W tym roku udział wzięło ponad 3000 zawodników z całego świata, w tym zawodnicy z klubu Axendor Kickboxing Team – Bąkowski Fight Club, który jest współfinansowany przez Gminę Piaseczno.

W barwach naszego kraju wystartowało 40 zawodników z Kadry Polski PFKB (Polska Federacja Kickboxing) pod kierownictwem Prezesów Piotra Bąkowskiego i Łukasza Makarewicza, reprezentując federacje: WTKA, UFR, AFSO, WKO, WKSF. Polscy zawodnicy zdobyli łącznie 28 medali w formułach MMA, K1 rules, K1 light, pointfighting, light cintact, kick light oraz rywalizacji UFR rules (trzyrundowy pojedynek z czego pierwsza runda bokserska, druga  full contact, trzecia na zasadach K1). Regulamin UFR ma dwa warianty light contact – rozgrywany na macie, oraz full contact – rozgrywany w oktagonie.

Federacja UFR powstała w Polsce w 2010 roku. Obecnie nadzoruje ją międzynarodowy Zarząd na czele, którego stoją między innymi Cristiano Radichi, Piotr Bąkowski, Łukasz Makarewicz, Alessandro Sorce. Zasady UFR, przez swą oryginalność i przekrojowy charakter, przyciągnęły w tym roku jeszcze więcej uczestników niż w latach poprzednich.

Na Unified World Championships – Zunifikowane Mistrzostwa Świata zawodnicy Axendor Kickboxing Team – Bąkowski Fight Club pod kierownictwem Piotra Bąkowskiego i czujnym okiem trenera Karola Weslinga, reprezentując nasz kraj, zdobyli następujące medale i miejsca:
Krzysztof Chabiera
– srebro MMA,
– srebro K1 light,
Marek Helak
– złoto UFR,
– srebro K1 light,
– srebro light contact
– brąz kick light,
Karolina Magdziarz
– srebro K1 light,
Kacper Szatanek
– złoto – low kick light,
– złoto – UFR tatami,
– srebro – light contact,
Mateusz Florian
– 4 miejsce kick light,
– 4 miejsce UFR tatami.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich trenerom wspaniałych osiągnięć. Życzymy wytrwałości w treningach oraz powodzenia w kolejnych zawodach i turniejach.