Święto judo w Piasecznie – Ikizama Judo Cup 2

541

9 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie odbył się ogólnopolski turniej judo pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, którego organizatorem był Uczniowski Klub Judo Ikizama Piaseczno.

Uroczystego otwarcia turnieju Ikizama Judo Cup 2, a także wręczenia medali zwycięzcom, dokonała Pani Hanna Kułakowska – Michalak, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

Tegoroczna edycja turnieju Ikizama Judo Cup 2 cieszyła się ogromną popularnością wśród młodych judoków. W Piasecznie gościliśmy 725 judoków z 44 klubów – odwiedzili nas młodzi adepci judo z Polski, Ukrainy, Białorusi, a nawet z tak odległej od Polski Gruzji.
Na 6 matach stoczono 995 walk, z czego 304 zostały zakończone przez ippon!
Zawodnicy biorący udział w rywalizacji walczyli wspaniale prezentując wysoki poziom, piękną technikę i ogromne zaangażowanie, a równocześnie świetnie się przy tym bawiąc.
Piaseczyńscy judocy z Ikizamy wywalczyli 9 medali złotych, 6 srebrnych i 13 brązowych, zdobywając tym samym w klasyfikacji ogólnej turnieju 2 miejsce na podium.

Serdeczne podziękowania za wsparcie i współpracę podczas realizacji projektu „Ikizama Judo Cup 2” kierujemy na ręce Pana Daniela Putkiewicza, Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, Pani Hanny Kułakowskiej – Michalak, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz Pana Dariusza Nowaka, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 im. K. K. Baczyńskiego w Piasecznie.

Ogromne podziękowania należą się zawodnikom klubu Ikizama oraz ich rodzicom, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w organizację turnieju.