Tworzenie wpisów do Wikipedii – warsztaty

241

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach tworzenia wpisów do Wikipedii . Naucz się jak w prosty sposób upowszechniać wiedzę o swoim regionie za pomocą najpopularniejszej internetowej encyklopedii świata. Stwórzmy wpis do Wikipedii o Ludwiku Czajewiczu – bohaterze Powstania Styczniowego.
Warsztaty odbędą się w poniedziałek 09.10.2023 , w godzinach: 15:00 -20:00.

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Piasecznie Piaseczno, ul. Jana Pawła II 55 I piętro sala szkoleniowa
Informacje i zgłoszenia: tel. (22) 484 21 50 cemdorosli@biblioteka-piaseczno.pl

Warsztaty poprowadzi Marcin Roszkowski, wykładowcą na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pan Marcin interesuje się architekturą informacji, organizacją wiedzy, nowymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi oraz społecznymi procesami organizacji wiedzy w Wikipedii. Jest aktywnym wikipedystą.
 
Obowiązują zapisy
Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić Kartę Zgłoszeniową i złożyć ją w Oddziale dla Dorosłych Głównej. Zgłoszenie się do udziału w warsztatach jest równoznaczne z zaakceptowaniem treści Regulaminu Warsztatów.
 
Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach projektu „Szlakiem Powstania Styczniowego na Ziemi Piaseczyńskiej” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″.
Artykuł Tworzenie wpisów do Wikipedii – warsztaty pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Tworzenie wpisów do Wikipedii – warsztaty