Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Piasecznie

1381
Plakat wydarzenia NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2021 roku zapraszamy na uroczyste obchody Święta Niepodległości w Piasecznie. Tegoroczne Święto Niepodległości rozpocznie się Hołdem Pamięci przy tablicy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Część oficjalną uświetni występ Chóru Lira, który wspólnie z mieszkańcami zaśpiewa znane pieśni patriotyczne takie jak: Przybyli Ułani, Legiony oraz “O mój rozmarynie…”.

Bezpośrednio po oficjalnej części zapraszamy do Kawiarenki Niepodległościowej na Rynku w Piasecznie. W plenerowym namiocie odbędzie się wspomnienie o Mieczysławie Foggu z muzyką na żywo. Program poprowadzi prawnuczek artysty: Michał Fogg. W dalszej części posłuchamy koncertu piosenek z lat 20-stych w wykonaniu Julity Kożuszek Borsuk. Natomiast harcerze piaseczyńskiego Hufca ZHP poprowadzą animacje.

Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Górnego po raz XLVII zaprasza na wspólne śpiewanie przy akompaniamencie Jacka Soleckiego i dawkę wiedzy historycznej w niedoścignionym wykonaniu prof. Grzegorza Nowika. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.45 w Szkole Podstawowej w Zalesiu Górnym, w nowej sali gimnastycznej (wejście od ul. Białej Brzozy).

PROGRAM OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI:
11 listopada 2021 r.
godz. 10.00

Msza św. w intencji Ojczyzny.
Miejsce: Kościół p.w. św. Anny w Piasecznie.
godz. 11.00

Uroczystości oficjalne z udziałem Chóru Lira oraz Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej.
• Hymn Narodowy
• Przemówienia okolicznościowe
• Złożenie kwiatów
Miejsce: Piaseczno, Ratusz, Plac Piłsudskiego.
godz. 12.00-15.00
Kawiarenka Niepodległościowa z muzyką na żywo.
W programie wspomnienie o Mieczysławie Foggu, piosenki lat 20 stych, animacje.
Miejsce: Piaseczno, Plac Piłsudskiego 10. Wstęp wolny.
godz. 15.45
Spotkanie z Pieśnią. Gawęda historyczna prof. Grzegorza Nowika, smaki kultur.
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Zalesiu Górnym, nowa sala gimnastyczna (wejście od ul. Białej Brzozy).

Podczas wydarzeń obowiązuje reżim sanitarny. Organizatorzy przypominają o konieczności zachowania dystansu oraz zakrywaniu ust i nosa.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/266846592046247/

Organizatorzy wydarzenia: Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, ZHP Hufiec Piaseczno im. Bohaterów Pokoju, Parafia św. Anny w Piasecznie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego.