VIII edycja konkursu Perły Mazowsza – czas na zgłaszanie kandydatów

274
Perły Mazowsza 2023 - plakat
Perły Mazowsza 2023

Po raz kolejny mieszkańcy swoimi głosami zdecydują kto zasłuży na zdobycie tytułu “Perły Mazowsza” w poszczególnych kategoriach. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą do końca grudnia 2023 roku.

Kolejna edycja konkursu promującego lokalnych przedsiębiorców, sportowców i ludzi kultury, ruszyła 1 grudnia 2023 r. I etap – zgłaszania kandydatów, potrwa do końca bieżącego roku. Podobnie jak w latach ubiegłych można zgłaszać kandydatów w trzech kategoriach: Perła Przedsiębiorczości, Perła Kultury, Perła Sportu i Turystyki.

Perła Przedsiębiorczości

Perła Przedsiębiorczości przyznawana jest podmiotom gospodarczym z kapitałem prywatnym, organizacjom samorządowym, instytucjom oraz osobom prywatnym. W każdej z gmin współorganizujących Konkurs nominujemy nie więcej niż trzech kandydatów. Nominacje przyznane będą tym firmom, które otrzymają najwięcej głosów Kapituły Konkursowej i punktów, przyznawanych na podstawie przesłanej ankiety. Następnie spośród nominowanych, na podstawie liczby głosów mieszkańców zostanie wyłoniona Perła Przedsiębiorczości.

Perła Kultury

Perła Kultury to wyróżnienie dla wydarzeń kulturalnych (np. akcje plenerowe, festiwale, konkursy). W każdej z gmin, które współorganizują konkursu nominujemy nie więcej niż trzech kandydatów. Nominacje otrzymają wydarzenia kulturalne/oferty turystyczne, które otrzymają najwięcej głosów i punktów na podstawie przesłanej ankiety. Następnie spośród nominowanych, na podstawie liczby głosów mieszkańców zostanie wyłoniona Perła Kultury.

Perła Sportu i Turystyki

W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca bądź ofertę turystyczną mogą wziąć udział promotorzy sportu, drużyny sportowe i kluby, sekcje sportowe, jak również trenerzy, zawodnicy oraz miejsca, dania lokalne, oferty turystyczne.

W każdej z gmin, które współorganizują konkursu nominujemy nie więcej niż trzech kandydatów. Nominacje otrzymają sportowcy, kluby sportowe, trenerzy, którym na podstawie przesłanej ankiety przyznano najwięcej głosów i punktów. Spośród nominowanych Perłę Sportu wybiorą w głosowaniu mieszkańcy.

Jak zgłaszać kandydatów?

Zgłoszenia może dokonać każdy chętny, można nawet zgłosić własny pomysł czy firmę. W tym celu należy wypełnić formularz na stronie www.perlymazowsza.pl lub formularz w formie papierowej i wysłać go na adres ul. Jana Pawła II 29, 05-500 Piaseczno lub skanem na adres kontakt@perlymazowsza.pl.

Zachęcamy do zgłaszania kandydatów z gminy Piaseczno, którzy będą się ubiegać o o tytuł laureata w poszczególnych kategoriach. Organizatorzy przewidzieli nagrody zarówno dla zwycięzców konkursu, jak i zgłaszających.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz możliwość zgłaszania kandydatów online dostępne są na stronie internetowej konkursu: perlymazowsza.pl.