W poszukiwaniu powstańczych grobów – spacer po Starych Powązkach

302

W dniu 17 października odbędzie się spacer historyczny po Cmentarzu Powązkowskim – Szlakiem Powstańczych Mogił. Spacer poprowadzi Igor Strojecki, pasjonat genealogii, publicysta, varsavianista. W trakcie spaceru uczestnicy odwiedzą groby bohaterów Powstania Styczniowego, w tym kwaterę powstańczą “Bohaterom 1863”, mogiłę pięciu poległych.
Ważnym punktem spaceru będzie grób Rodziny Czajewiczów, w którym jest pochowany Ludwik Czajewicz, bohater Powstania Styczniowego, który wsławił się działaniami na ziemi piaseczyńskiej. W czasie Powstania Styczniowego, jako proboszcz Piaseczna, pełnił on funkcję Narodowego Cywilnego Naczelnika Powstania.
Głównym celem spaceru jest upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 1863, a także oddanie hołdu bohaterom walczącym pod sztandarami tego wielkiego narodowego zrywu wraz z utrwaleniem pamięci o nich wśród kolejnych pokoleń.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Zbiórka:
17 października, wtorek, godz. 09.00
Centrum Aktywności Seniora
„Przystań pod Klonami” Szkolna 18, Piaseczno
Obowiązują zapisy
Więcej informacji:
tel. (22) 670-98-78
 Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Szlakiem Powstania Styczniowego na Ziemi Piaseczyńskiej”. Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″

Artykuł W poszukiwaniu powstańczych grobów – spacer po Starych Powązkach pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : W poszukiwaniu powstańczych grobów – spacer po Starych Powązkach