Wakacyjne warsztaty w Klubach Kultury

1381

Zachęcamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą Klubów Kultury, które znajdują się na terenie gminy Piaseczno. Trwają zapisy. Szczegóły na grafikach przygotowanych przez Centrum Kultury w Piasecznie (kliknij, aby powiększyć).

Opisy wakacyjnych warsztatów:

Witraż: Podczas warsztatu uczestnicy wykonają własny witraż angielski. Jest to metoda wykorzystująca specjalne taśmy witrażowe, pleksi oraz folie ozdobne.

Design: Uczestnicy bawiąc się modą, poznają podstawowe zagadnienia projektowania. Dowiedzą się z nich co to jest moda i do czego służy oraz zdobędą wiedzę o związanych z nią miejscach, osobach i wydarzeniach. Będą eksperymentowali z tkaninami, papierowymi strojami czy rajstobutami. Dowiedzą się co z czym się nosi, co do czego pasuje, jakie są najnowsze trendy w modzie.

Rysunek i malarstwo: Uczestnicy poznają różne techniki, m.in. farby akwarelowe i akrylowe, tempery, pastele olejne i suche, ołówek, węgiel i sepia. Poszerzą wiedzę z zakresu historii sztuki inspirując się dziełami wielkich mistrzów.

Bajki z kliszy: Podczas warsztatu dzieci będą miały okazję obejrzeć tradycyjne bajki wyświetlane z retro rzutnika. Po bajeczkach odbędzie się konkurs dotyczący wiedzy zdobytej podczas aktywnego słuchania bajek. Będą także nagrody niespodzianki dla uczestników. Warsztaty wyzwolą dużo pozytywnych emocji i wrażeń wśród dzieci.

Scrapbooking: Uczestnicy  przede wszystkim  poznają metodę ozdabiania kart okolicznościowych i albumów. W scrapbookingu nie ma określonych reguł, a zasady tworzenia są dowolne. Podstawowymi materiałami jakimi uczestnicy posłużą się do ozdabiania będą kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej.

Rękodzieło: W programie warsztatów m.in.  wykonywanie biżuterii, filcowanie, szydełko, makrama, quilling i wiele, wiele innych. Prace wykonane podczas warsztatów mogą stać się niepowtarzalną ozdobą domu lub wyjątkowym prezentem.

Eksperymenty: Warsztaty z eksperymentów dostarczą uczestnikom dużo wrażeń i emocji. Dzieci wcielą się w role młodych naukowców. Będą badać właściwości substancji i odkryją podstawowe prawa fizyki.

Letnie melodie i Wakacyjne muzykowanie: Są to warsztaty umuzykalniające.  Podczas zajęć wykorzystywane są elementy teorii Gordona, Orffa, czy E. J. Dalcroze, a dzieci uczą się piosenek oraz rytmiczanek dostosowanych do ich wieku oraz indywidualnych możliwości. Nauka ta odbywa się poprzez śpiew, ruch i zabawę, której towarzyszą różnorodne rekwizyty (tj.: karty obrazkowe, pacynki, chusty, szarfy, piłki…itp.), oraz instrumenty muzyczne (tj.: proste instrumenty perkusyjne, pianino, ukulele).

Miniatury: To warsztaty przeznaczone dla dzieci, dla których modelarstwo jest lub mogłoby stać się pasją. Nietypowe, bo zamiast modeli statków i samolotów będą tworzyć miniaturowe wnętrza z całym wyposażeniem w skali 1:12. Warsztaty są przeznaczone nie tylko dla przyszłych inżynierów, architektów, scenarzystów, projektantów wnętrz i wystaw, ale również dla wszystkich tych, którzy potrzebują odrobiny magii, oderwania od życia codziennego oraz okazji do rozwijania wyobraźni i kreatywności.

Kule musujące: Warsztaty na których uczestnicy wykonają 5 produktów musujących o różnych kolorach, zapachach i kształtach wzbogacone masłem shea lub kakaowym oraz suszem botanicznym lub kolorowymi koralikami spożywczymi. Wykonane kule musujące będą świetnie nawilżały skórę.

Art.-recykling: Artrecykling – to sztuka ze  „śmieci”. Zajęcia z cyklu DIY polegające na połączeniu sztuk plastycznych  z wykorzystaniem materiałów recyklingowych „ śmieci”. Piórnik lub segregator z plastikowej  butelki, organizer  ze starych dżinsów, lampion ze słoika po dżemie i wiele innych. Zajęcia pozwalają na uwolnienie pokładów wyobraźni i pozytywnych emocji, a przy tym bawią, uczą i są eko. Uczestnicy po zajęciach wychodzą z własnym artrecykligowym dziełem.

Ceramika: Lepienie to relaksacyjna i niezwykle twórcza forma sztuki. Warsztaty nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale przede wszystkim wpływają na bardzo dobre samopoczucie, potęgują samozadowolenie z efektów pracy oraz są doskonałym pomysłem na kreatywno-edukacyjne spędzenie czasu. Podczas warsztatów zostaną przedstawione nowe techniki stosowane w lepieniu  z gliny takie, jak:  frotaż, odcisk, użycie roślin oraz wykorzystanie różnych narzędzi codziennego użytku.

Zrób to sam: Bardzo kreatywne warsztaty skierowane do dzieci, które pasjonują się tworzeniem rzeczy ładnych i praktycznych, i które mają zamiłowanie nie tylko do plastyki, ale także do majsterkowania, szycia i projektowania. Oryginalne pomysły i rozwiązania, które zaproponuje prowadzący, można będzie powielać samodzielnie w domu, tworząc zaskakujące przedmioty codziennego użytku, dekoracje i ozdoby, elementy garderoby, w tym także biżuterię, upominki dla najbliższych i znajomych. Warsztaty pozwalają na rozwijanie wyobraźni twórczej, uczą praktycznych umiejętności, które na pewno będą przydatne w życiu.

Prezentacje Klubów Kultury: www.kulturalni.pl/kluby-kultury/prezentacja

Placówki Centrum Kultury w Piasecznie