5 listopada zapraszamy na 590. urodziny Piaseczna

3013

O godz. 18.00 w hali sportowej nowego centrum Edukacyjno-Multimedialnego odbędzie się turniej wiedzy o naszym mieście, do którego zgłosiły się 23. trzyosobowe drużyny (są wśród nich przedstawiciele różnych instytucji w gminie, grup zawodowych i koleżeńskich). Ich zmagania będzie można śledzić na żywo, pytania i odpowiedzi będą wyświetlane na ekranie. Wcześniej, bo o 17.30 w tym samym budynku zapraszamy na oficjalne odsłonięcie muralu nawiązującego do tożsamości i historii Piaseczna (praca wybrana w konkursie), będą też dwie specjalnie przygotowane wystawy oraz stanowiska Działu Tradycji Centrum Kultury, na których będzie można m.in. pomalować logo na płóciennej torebce, otrzymać drobny upominek, zapoznać się z literaturą dotyczącą Piaseczna czy questami.
W miarę możliwości, przybyli tego dnia na uroczystość mieszkańcy otrzymają nowe historyczne wydawnictwo przygotowane specjalnie na tę okazję. A po zakończeniu Turnieju na wszystkich czekać będzie miła niespodzianka…

Zapraszamy więc gorąco wszystkich chcących uczcić rocznicę uzyskania praw miejskich przez Piaseczno (5 listopada 1429 r.) na wydarzenie przygotowane przez Biuro Promocji i Kultury w obiekcie przy ul. Jana Pawła II 55. WEJŚCIE OD STRONY BIBLIOTEKI (bliżej ulicy Żytniej).

Tego samego dnia o godz. 15.00 w tej samej, turniejowej konwencji, rywalizować będą reprezentacje wszystkich piaseczyńskich szkół podstawowych.

(Aktualizacja 21.10.2019)
Zachęcamy mieszkańców, grupy koleżeńskie, zawodowe, sąsiedzkie, instytucje, firmy z terenu gminy Piaseczna do udziału w naszej zabawie i zgłoszenie 3-osobowej drużyny, która udział weźmie w interaktywnej zabawie z okazji 590. urodzin Piaseczna.
Zgłoszenia przyjmujemy na mail: turniej@piaseczno.eu do 25 października.
Zgłosiło się już kilkanaście drużyn, ale możliwości organizacyjne pozwalają nam na udział znacznie większej liczby osób. Zatem nie zwlekajcie! Razem uczcijmy 5 listopada ten ważny, symboliczny dla naszej lokalnej tożsamości dzień.

______________________________________________________________________________________________________

Z okazji 590. rocznicy nadania praw miejskich miastu Piaseczno zapraszamy chętnych mieszkańców do udziału w multimedialnej zabawie poświęconej historii naszego miasta.

Turniej będzie miał charakter multimedialnego widowiska, podczas którego rywalizacja odbywać się będzie na żywo, a uczestnicy będą odpowiadać na pytania testowe za pomocą tabletów. Wydarzenie odbędzie się 5 listopada 2019 r. w hali sportowej w nowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 55 (Centrum Edukacyjno-Multimedialne). Podzielone będzie na dwie części, pierwsza (o godz. 15.00) przeznaczona jest dla młodzieży szkolnej (zgłoszenia poprzez szkoły), druga (o godz. 18.00) dla zespołów złożonych z przedstawicieli różnych instytucji, grup zawodowych i koleżeńskich. Zabawa ta jest zwieńczeniem całorocznych obchodów 590. rocznicy nadania praw miejskich, które Piaseczno otrzymało dokładnie 5 listopada 1429 roku.

Konkurs będzie prowadzony wyłącznie w klasyfikacji drużynowej. Chętnych do udziału w turnieju mieszkańców prosimy o dobranie się w 3-osobowe zespoły. Zgłosić drużynę można najpóźniej 21 października 2019 r. na adres mailowy turniej@piaseczno.eu. W zgłoszeniu należy podać imiona i nazwiska zgłaszanych osób, nazwę drużyny oraz telefon kontaktowy. Z uwagi na ograniczenia techniczne liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.

Formuła Turnieju jest bardzo atrakcyjna i wartościowa również dla publiczności. W związku z tym zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do przybycia i dopingowania rywalizującym zespołom. Będzie to okazja do wspólnego świętowania i przypomnienia bogatej historii Piaseczna.

Jak taka zabawa wyglądała w innych miastach można zobaczyć na poniższym filmie:

Zapoznaj się z regulaminem Turnieju oraz pobierz zbiór materiałów do przygotowania się do konkurencji:
Regulamin I Interaktywnego Turnieju Wiedzy o Piasecznie (.pdf)
Lista polecanych materiałów do przygotowania się (.pdf)

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/636971983500022/