Więcej patroli policji na ulicach

2388
Więcej patroli policji na ulicach. Na zdjęciu dóch policjantów odwróconych plecami.
fot. KPP Piaseczno

Burmistrz Daniel Putkiewicz i Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł. insp. Paweł Krauz podpisali porozumienie, dzięki któremu na terenie gminy pojawi się więcej patroli policyjnych. Celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

W Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno zostało podpisane porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych, na podstawie którego przez kilka miesięcy mieszkańców zarówno miasta, jak i sołectw, będzie strzegło więcej policyjnych patroli. Dokument podpisali Burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz i Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł. insp. Paweł Krauz.

Więcej patroli policji na ulicach. Na zdjęciu Burmistrz Daniel Putkiewicz i Komendant Paweł Krauz.
fot. KPP Piaseczno

Władze gminy na ten cel przeznaczyły 50 000 złotych. W czasie ponadnormatywnym funkcjonariusze będę pełnili służby w najbardziej zagrożonych miejscach.

– Służby ponadnormatywne od lat stanowią duże wparcie na rzecz wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Dodatkowe patrole mundurowych planowane są w dni najbardziej zagrożone przestępczością i wybrykami chuligańskimi – mówi asp. Magdalena Gąsowska z KPP Piaseczno. Służby ponadnormatywne charakteryzują się tym, że policjanci pełnią je poza planowanym i ustawowym czasem służby. Pełnione są przez umundurowanych policjantów zarówno w formie patroli zmotoryzowanych, jak i pieszych. Przy planowaniu rozmieszczenia dodatkowych patroli uwzględniane są sugestie mieszkańców gminy, zgłaszane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także zgłaszane w trakcie odbywających się spotkań z policją.