Powiat rozpoczyna przebudowę ulicy Chyliczkowskiej. Na zdjęciu ulica chyliczkowska, piesi, rowerzyści i samochody.
foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

Na poniedziałek 14 marca 2022 r. Powiat Piaseczyński zapowiada rozpoczęcie prac na ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie. Na razie pas ruchu nie będzie zamknięty, ale mogą pojawić się utrudnienia w ruchu. 

Inwestycja, którą realizuje Powiat Piaseczyński obejmuje odcinek ulicy Chyliczkowskiej od ul. Puławskiej do ul. Armii Krajowej. W ramach tego przedsięwzięcia droga zyska nowe chodniki i pasy rowerowe dla obu kierunków ruchu. W celu poprawy bezpieczeństwa przy przejściu dla pieszych między dwiema szkołami średnimi zlokalizowanymi na tej ulicy, pojawi się azyl. Wydłużony zostanie również pas do skrętu w lewo z ul. Chyliczkowskiej w drogę krajową 79, w kierunku Warszawy. Ulica zyska też nowe oświetlenie.

Prace rozpoczną się w poniedziałek 14 marca i na razie będą prowadzone w rejonie chodnika i pasa zieleni.

Powiat informuje, że:

  • Na odcinku od ul. Zgoda do wjazdu do starostwa (włącznie) zostanie zajęty chodnik. Przejścia dla pieszych zostaną utrzymane – przejście drugą stroną ulicy.
  • Na odcinku od wjazdu na parking koło starostwa do przejścia dla pieszych przy szkole zostanie zajęty chodnik – przejście drugą stroną ulicy.
  • Na odcinku od przejścia do szkoły do wjazdu do internatu zostanie zajęta zatoka autobusowa oraz chodnik – przejście drugą stroną ulicy. Przystanek zostanie przesunięty w stronę drogi krajowej 79.

Starostwo uprzedza, że mimo, iż na razie nie będzie zamknięty pas ruchu, prowadzone obok prace mogą powodować czasowe utrudnienia dla kierowców. Apelujemy o ostrożność i ewentualnie korzystanie z alternatywnych dróg dojazdowych do obwodnicy lub w kierunku Konstancina-Jeziorny.