Ilustracja. Wielkanocna pisanka na skwerze Kisiela w Piasecznie, w tle budynek Biura Promocji i Kultury UMiG Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie
foto Marcin Borkowski

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne 2021. Włóczkowa pisanka ozdobiona nowymi kolorowymi elementami ponownie stała się przedświąteczną ozdobą centrum Piaseczna. Nowym elementem świątecznych ozdób są kolorowe zajęcze uszy, które wystają z trawy w okolicy wielkanocnego jaja.

– W tych smutnych okolicznościach epidemii, chcemy wlać trochę ciepła i optymizmu w serca mieszkańców wspólnie z pozytywnie “zakręconymi” paniami z grupy “Zamotane w Piasecznie”, które przystroiły nam skwer Kisiela swoimi świątecznymi ozdobami – powiedział burmistrz Daniel Putkiewicz.

Pisanka powstała w 2019 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Ciąg Dalszy Nastąpi. Ozdabiały ją mieszkanki Piaseczna, które spotykają (a właściwie spotykały się przed pandemią) w nieformalnej grupie Zamotane w Piasecznie w Domu Kultury. Szczególny wkład w pisankę mają: Katarzyna Jezierska-Tratkiewicz, Małgorzata Jaronowska oraz Monika Galerczyk-Pułka. Różowe uszy wykonała Katarzyna Jezierska-Tratkiewicz, natomiast te mniejsze kolorowe – uczestniczki szydełkowych spotkań w Piasecznie.

– Postanowiłyśmy w tym roku dostarczyć mieszkańcom odrobiny radości, bo mamy nadzieję, że te kolorowe elementy sprawią im przyjemność – powiedziała Monika Galerczyk-Pułka z nieformalnej grupy Zamotane w Piasecznie.

Wydział Utrzymania Terenów Publicznych UMiG Piaseczno zadbał o nocne podświetlenie wielkanocnego jaja. Zachęcamy mieszkańców do robienia zdjęć z wielkanocną pisanką.

Powiązane tematycznie:
Wielkanocna ozdoba