Barwne dzieje Księstwa Mazowieckiego – interaktywne warsztaty w Muzeum Piaseczna

394
dzieje Mazowsza grafika

W niedzielę 13 października 2024 r. Muzeum Piaseczna zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty zapowiadające program Mazowieckiego Projektu Żywej Historii.

Z okazji 500. rocznicy włączenia Mazowsza do Polski, Mazowiecki Projekt Żywej Historii pragnie przypomnieć barwne dzieje Księstwa Mazowieckiego. Zajęcia ożywią dawne wydarzenia i pozwolą dotknąć historii. Uczestnicy odegrają scenki, w trakcie których wcielą się w postaci książąt, księżnych, rycerzy, a także postaci z mazowieckich legend. Udział w warsztatach to wspaniała okazja do zgłębienia fascynującej historii Mazowsza.

Na warsztaty “Barwne dzieje Księstwa Mazowieckiego” zapraszamy do Muzeum Piaseczna przy pl. Piłsudskiego 10 w 3 blokach do wyboru w zależności od wieku:

  1. „Wyprawa do krainy mazowieckich legend” – zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat, godzina 11.30
  2. “W księstwie mazowieckim” – zapraszamy dzieci w wieku 10-12 lat, godzina 13.30

3. „Jak to było faktycznie ze sprowadzeniem Krzyżaków do Polski” – zapraszamy młodzież od lat 13 oraz dorosłych, godzina 15.30.

Interaktywne warsztaty poprowadzi autor koncepcji programu Mazowieckiego Projektu Żywej Historii, Pan Daniel Sukniewicz – z wykształcenia archeolog i dziennikarz. Od wielu lat prowadzi projekty związane z popularyzacją dziejów Mazowsza – szczególnie dotyczące jego najdawniejszych dziejów, ze szczególnym uwypukleniem czasów Księstwa Mazowieckiego oraz jego dziedzictwa kulturowego. Jest twórcą największego szlaku tematycznego na Mazowszu – Szlaku Książąt Mazowieckich oraz autorem części wystawy poświęconej Piasecznu w czasach książęcych w Muzeum Piaseczna.

Czas trwania każdego warsztatu to około 90 minut.

WSTĘP NA WARSZTATY BEZPŁATNY!

Obowiązują zapisy – rezerwacja@muzeumpiaseczna.pl tel. 517 887 510 lub 517 888 029

Program Mazowieckiego Projektu Żywej Historii rusza w październiku i będzie realizowany we współpracy ze szkołami na terenie całego Mazowsza. Projekt jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Program obchodów 500 rocznicy włączenia Mazowsza do Korony”we współpracy Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Partnerem projektu jest Muzeum Mazowieckie w Płocku.