Wyjątkowe wyróżnienie dla trenera judo z Piaseczna

3280

Pan Ryszard Janiszewski, od lat związany z Piasecznem, trener piaseczyńskiego UKS SZOGUN i propagator judo na naszym ternie, otrzymał bardzo znaczące wyróżnienie. Został bowiem uznany za najlepszego trenera 45-lecia judo przez Kuwejcką Federację Judo.

Jako wyraz uznania i podziękowania  ze strony zarządu  Kuwait Judo Federation, piaseczyńskiego trenera  uhonorowano  nadaniem stopnia mistrzowskiego 8 DAN (w skali 1-10).  W pokonanym polu pozostawił  4 trenerów z Japonii oraz  2 z Niemiec.

Pan Ryszard Janiszewski odebrał wyróżnienie w Kuwejcie, gdzie w latach 1988-1996 był trenerem kadry olimpijskiej.

Rywalizował na terenie azjatyckim w Mistrzostwach Azji z takimi potęgami jak: Japonia, Korea, Mongolia, Iran czy Chiny, gdzie jego podopieczni trzykrotnie stawali na podium,
a  pięciokrotnie plasowali  na  miejscach tuż za podium. Dwukrotnie prowadził reprezentację na Igrzyskach Olimpijskich w SEULU w 1988 r. oraz  w BARCELONIE w 1992 r. Kuwejt awansował do ścisłej czołówki podczas Mistrzostwach krajów arabskich, czego dowodem było 21 medali w grupie seniorów i juniorów.

wyróżnienie

Podczas grudniowego pobytu trenera w Kuwejcie, strona  Kuwejcka  wyszła z propozycją uczestnictwa w obozie klubowym UKS SZOGUN w  Jakubowie w dniach  1 -15.08.2020 r. Bardzo interesująco zapowiada się także drugi projekt  – rozegranie  w październiku meczu drużynowego KUWAIT City (reprezentowany przez klub SULEJBICHAT)  z   Piasecznem, co  z pewnością spotka się  z dużym zainteresowaniem.

trener judo w Kuwejcie