Wyniki wyborów samorządowych 2024 w gminie Piaseczno

19867
grafika: wybory samorządowe 2024

Zakończyła się I tura wyborów samorządowych. Wyborcy zdecydowali, że burmistrzem Piaseczna pozostanie pełniący tę funkcję od 2018 roku Daniel Putkiewicz, który otrzymał 62,24% głosów. Frekwencja wyniosła 53,49%.

W dniu 7 kwietnia 2024 roku odbyły się wybory samorządowe. Ze swojego prawa do głosowania skorzystało 53,49% uprawnionych mieszkańców gminy Piaseczno.

Wyniki wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno:
KURZĘPA Jan Marian 19,46%
OTRĘBA Joanna Małgorzata 18,30%
PUTKIEWICZ Daniel Stanisław 62,24%.

W związku z tym, że Daniel Putkiewicz zdobył ponad 50% głosów, został wybrany na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno w I turze.

Szczegółowe wyniki na stronie PKW: wyniki głosowania na burmistrza Piaseczna.

Wyniki wyborów na radnych Rady Miejskiej w Piasecznie:

Z okręgu nr 1:
Hanna Kułakowska-Michalak, Piotr Obłoza, Katarzyna Wypych i Izabella Górzyńska z list Koalicji Obywatelskiej, Jan Kurzępa z list Prawa i Sprawiedliwości oraz Edyta Stolarska z list komitetu Nasza Gmina – Nasz Powiat.

Z okręgu nr 2:
Daniel Putkiewicz, Magdalena Woźniak, Michał Rosa, Ewelina Wójcik i Olga Śmietanowska z list Koalicji Obywatelskiej, Michał Mierzwa z list PiS oraz Joanna Otręba z list komitetu Nasza Gmina – Nasz Powiat.

Z okręgu nr 3:
Katarzyna Krzyszkowska-Sut, Robert Widz, Adam Marciniak i Wojciech Mika z list Koalicji Obywatelskiej oraz Maciej Dłużniewski z list komitetu Nasza Gmina – Nasz Powiat.

Z okręgu nr 4:
Łukasz Kamiński, Dorota Kłos, Ewa Urbańska i Anna Marecka z list Koalicji Obywatelskiej oraz Wojciech Ołdakowski z list Prawa i Sprawiedliwości.

Z wynikami szczegółowo można się zapoznać na stronie PKW: wyniki głosowania do Rady Miejskiej w Piasecznie.

Skład Rady Miejskiej w Piasecznie ulegnie jeszcze zmianie ze względu na wybór Daniela Putkiewicza na burmistrza oraz ewentualny dobór zastępców burmistrza spośród osób, które otrzymały mandat radnego.