Akcja liczenia wróbli i mazurków w Chojnowskim Parku Krajobrazowym
Akcja liczenia wróbli i mazurków w Chojnowskim Parku Krajobrazowym

Do przeprowadzonej na początku marca 2024 roku akcji liczenia wróbli i mazurków mogli zgłaszać się uczniowie klas I-III. W tym roku gminę Piaseczno reprezentowały 4 klasy, czyli aż 72 dzieci. Akcja miała również formę konkursu na zaobserwowanie największej liczby ptaków.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

  • I miejsce: klasa II pod opieką Pani Agnieszki Wasilewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie: 92 wróble i mazurki;
  • II miejsce: klasa II pod opieką Pani Renaty Chałupki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piasecznie: 28 wróble i mazurki;
  • III miejsce: klasa III C pod opieką Pani Izabeli Zarzyckiej ze Szkoły Podstawowej w Złotokłosie: 25 wróbli i mazurków;
  • IV miejsce: klasa 1A pod opieką Pani Ewy Kopińskiej ze Szkoły Podstawowej w Jazgarzewie: 11 wróbli i mazurków.

Podczas spacerów ornitologicznych na terenie gminy Piaseczno zaobserwowano 156 ptasich osobników, w tym 48 mazurków, 50 wróbli oraz 58 stad mieszanych.

Wszystkie klasy biorące udział w akcji nagrodzono drobnym upominkiem. W zależności od zajętego miejsca w puli niespodzianek znalazły się książki, kolorowe kredki, ornitologiczne kubki na długopisy, układanki, smycze przyrodnicze, ekokolorowanki edukacyjne, notesy przyrodnicze z długopisem, zakładki, magnesy.

Nagrody w akcji liczenia wróbli i mazurków na terenie gminy Piaseczno 2024
Nagrody w akcji liczenia wróbli i mazurków na terenie gminy Piaseczno 2024

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom i nauczycielom, a w szczególności jej pomysłodawcom i organizatorom z Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Więcej na stronie: parkiotwock.pl