Wystawa “Pracownicy biblioteki 2020”

796

W Bibliotece Publicznej w Piasecznie do 30 listopada trwa wystawa “Pracownicy biblioteki 2020” przedstawiająca galerię awatarów.

Projekt FotoGraficzny “Pracownicy Biblioteki 2020” to zbiór 48 rysunków Agaty Wolszczak. Swoje prace, jak przystało na edukatorkę strefy Multicentrum, Agata narysowała rysikiem na tablecie. Wszystkie rysunki powstały w 10 dni! Autorka wyróżnia się skromnością, ale i wielkim talentem rysowniczym.

O projekcie

Inspiracją do stworzenia wystawy, jest również obecna sytuacja na świecie. Ten rok był inny niż wszystkie. Przez parę miesięcy żyliśmy w odizolowaniu i pracowaliśmy online. Awatary są naszymi odpowiednikami w rzeczywistości wirtualnej… Mając nadzieję, że ten czas w końcu minie, a powstałe “awatary” będą jedynie wspomnieniem tego momentu w naszym życiu, prezentujemy nasz wspaniały zespół. Niech uśmiech towarzyszy nam na co dzień.

– Cieszę się ogromnie, że Agata stworzyła tę wystawę. To bardzo oryginalny pomysł, który zrealizowała w profesjonalny sposób. Wystawa prezentuje pracowników biblioteki, ukazując jednocześnie jak ciekawy i różnorodny zespół tworzymy – mówi Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora, kierownik Działu Promocji i Animacji w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Jak powstał pomysł…

– Gdy pewnego dnia Agata pokazała mi swoje odręczne rysunki-portrety, byłam pod wrażeniem jej talentu i umiejętności fotograficznego wręcz oddawania podobieństwa modeli. Od razu pomyślałam, że warto pokazać jej talent innym. Zbliżała się pierwsza rocznica otwarcia nowej Biblioteki Głównej. Rok temu odbyła się “Parapetówka u bibliotekarzy”, podczas której prezentowaliśmy wystawę zdjęć pracowników biblioteki. Pomyślałam, że warto nawiązać do tej wystawy w nieoczywisty sposób. Tak narodził się pomysł na “Projekt FotoGraficzny”. Na podstawie zdjęć, Agata narysowała portrety graficzne w stylu awatarów – tłumaczy Urszula Bąkowska, kuratorka wystawy, specjalistka ds. promocji w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Autorka o projekcie i wystawie

– Podejmując pracę w Bibliotece Publicznej w Piasecznie na stanowisku edukatorki wiedziałam, że przede mną wiele kreatywnych wyzwań. Nie sądziłam jednak, że pojawi się również okazja do tak twórczych i wyjątkowych działań, których powstanie zostanie zwieńczone pierwszą wystawą moich grafik. Stało się tak dzięki ogromnemu zaufaniu i wsparciu, ze strony zastępcy dyrektora biblioteki – Pani Sylwii Chojnackiej-Tuzimek, która jako jedyna została wtajemniczona w nasz projekt-niespodziankę dla pracowników biblioteki. W ten sposób wspólnie z Ulą, korzystając z jej dotychczasowego doświadczenia przy organizacji wystaw, udało nam się stworzyć i zaprezentować “Pracowników Biblioteki 2020” w nieco innym, kolorowym wymiarze – opowiada Agata Wolszczak, autorka grafik, edukatorka Strefy Multicentrum w Bibliotece Publicznej w Piasecznie.

Wystawę będzie można oglądać do 30 listopada 2020 roku w Bibliotece Głównej, ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie, piętro 1. Zapraszamy!

Więcej informacji o wystawie znajduje się na stronie Biblioteki Publicznej w Piasecznie.