X Fight Piaseczno w Pucharze Europy w kickboxingu

299
Klub X Fight Piaseczno w Pucharze Europy w Zagrzebiu
X Fight Piaseczno w Pucharze Europy w Zagrzebiu

W dniach 16-18 lutego 2024 r. zawodnicy klubu X Fight Piaseczno uczestniczyli w Pucharze Europy w kickboxingu, który odbył się w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu. Blisko 1700 zawodników z 30 europejskich krajów toczyło boje w formułach planszowych i ringowych.

Największa ilość zgłoszeń była w formule Pointfighting. W niektórych kategoriach brało udział blisko 40 zawodników. W Pointfightingu fighterzy z Piaseczna zdobyli 3 medale. Najtrudniejszą drogę do podium przebył Adam Bachman, który musiał wygrać 3 walki aby sięgnąć po brąz w kategorii juniorów do 57 kg. Wśród kadetów starszych, w rywalizacji dziewcząt, srebro zdobyła Emilia Nieściur w kategorii wagowej do 37 kg. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Julia Węgrzyn, która po wygraniu dwóch pojedynków, w grupie wiekowej Kadet Młodszy stanęła na trzecim stopniu podium w kategorii wagowej 47 kg. Kilku zawodników otarło się o podium. Tuż za strefą medalową byli: Zuzia Węgrzyn, Karolina Chuda, Zosia Przybylska, Julia Marczyńska i Bartek Dobrowolski.

W ostatnim dniu zawodów nasi fighterzy rywalizowali na planszy w formułach ciągłych. Najlepiej wypadł Bartek Dobrowolski, który po wygraniu trzech trudnych pojedynków w formule Kick Light, minimalnie uległ zawodnikowi z Czech w walce o finał kategorii wagowej 63 kg. Z dobrej strony pokazał się też Staś Przybylski, który uplasował się tuż za podium w formule Light Contact w kategorii wagowej 57 kg.

Gratulujemy zawodnikom świetnych wyników.