XVIII Jarmark Piaseczyński 2023

2393
Jarmark Piaseczyński 2019
foto: Marcin Borkowski

„Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń” to hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, w ramach których 10 września 2023 roku w godzinach 11.00–19.00 odbędzie się XVIII Jarmark Piaseczyński.

Jarmark Piaseczyński to coroczna impreza plenerowa mająca na celu promocję naszego regionu i wzbudzenie zainteresowania dawną tradycją urządzania w Piasecznie jarmarków. Organizatorzy stawiają sobie za cel odtworzenie klimatu historycznych targowisk, przybliżenie kultury tradycyjnej i dawnego rzemiosła.

Pierwszy taki festiwal targowy został zorganizowany w 2004 roku z okazji uroczystego otwarcia Muzeum Regionalnego w Piasecznie. Od tamtej pory jarmark na dobre zagościł w kalendarzu imprez kulturalnych w Piasecznie. Wydarzenie co roku przyciąga tłumy. Trudno się dziwić, bowiem program Jarmarku Piaseczyńskiego przewiduje nie tylko stoiska twórców ludowych, rzemieślników i rękodzielników, ale także spektakle, koncerty, pokazy i rozmaite warsztaty.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nietuzinkowymi zakupami i rozrywkową ofertą jarmarku. Jak co roku zapewnimy mnóstwo różnorodnych atrakcji dla odbiorców w każdym wieku.

Jak zawsze zapewnimy Wam mnóstwo atrakcji. W programie oprócz stoisk twórców ludowych, rzemieślników i rękodzielników, m.in. koncerty, pokazy i warsztaty. Będziemy na rynku, w Zakątku Kultura, na skwerze Kisiela oraz przyległych ulicach.

Organizatorem jest Centrum Kultury w Piasecznie oraz Gmina Piaseczno. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Sponsorem wydarzenia jest Depil Concept Piaseczno.

Ważna informacja dla osób wybierających się na Jarmark Piaseczyński samochodem: ruch na ulicy Puławskiej (od skrzyżowania z ulicami: Chyliczkowska i Jana Pawła II) oraz ulicy Kościuszki (do końca skweru Kisiela) zostanie wstrzymany. Będzie można zaparkować na parkingach miejskich (na mapce zaznaczone na zielono). W weekend parkowanie jest bezpłatne.

Prosimy o niepozostawianie na niedzielę samochodów na parkingach wzdłuż ulic Puławskiej i Kościuszki, pod kościołem i pod urzędem (zaznaczone na czerwono). W czasie wydarzenia będą ustawione tam stoiska handlowe. Dziękujemy!

Mapka z parkingami i zamkniętymi strefami parkowania z uwagi na Jarmark Piaseczyński

XVIII Jarmark Piaseczyński
Europejskie Dni Dziedzictwa
„Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”
10 września (niedziela), godz. 11.00–19.00
rynek, skwer Kisiela, Zakątek Kultura, Piaseczno

Plakat XVIII Jarmark Piaseczyński 2023
XVIII Jarmark Piaseczyński

JARMARK PIASECZYŃSKI 2023 PROGRAM:

Miejsce: skwer Kisiela
Scena Jarmarczna:
12.00 Piaseczyńska Orkiestra Dęta i oficjalne rozpoczęcie Jarmarku Piaseczyńskiego przez Daniela Putkiewicza Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno
13.00 Kłosowianki
14.00 Mrokowiacy
15.00 Inscenizacja historyczna z turniejem rycerskim
18.00 Ania Broda z zespołem – koncert z potańcówką
Ponadto:
Rycerski tor przeszkód i warsztaty z heraldyki dla dzieci
Stoisko Europejskich Dni Dziedzictwa

Miejsce: Zakątek Kultury
12.00-18.00 Rodzinne warsztaty i pokazy
W programie: linoryt, makrama, tkactwo, warsztaty rzeźbiarskie z artystą ludowym.
Kramy handlowe (ul. Puławska, pl. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, skwer Kisiela)
11.00-19.00 Stoiska twórców ludowych, rzemieślników, rękodzielników, kuchnia regionalna i tradycyjne wyroby spożywcze

Wydarzenia towarzyszące:
9 września / sobota
Ulicami Piaseczna. Targi i jarmarki w Piasecznie.
Miejski spacer historyczny.
Zbiórka: Piaseczno, plac Piłsudskiego 1 (Ratusz), godz. 16.00
10 września / niedziela
Połączeni koleją – przejazdy zabytkowym autobusem z Góry Kalwarii na Jarmark Piaseczyński, dawną trasą kolejki wąskotorowej, z przewodnikiem.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1019441052414836/