Z wizytą u jubilatów

1124

26 kwietnia 2023 r. mieszkańcy naszej gminy, Państwo Marianna i Stefan Postek obchodzili 70-tą rocznicę ślubu. W tym szczególnym dniu wizytę jubilatom złożyli Burmistrz Daniel Putkiewicz oraz jego zastępczyni Hanna Kułakowska – Michalak.

Państwo Postek od zawsze związani są z powiatem piaseczyńskim. Pani Marianna (89 lat) urodziła się w Uwielinach, a Pan Stefan (92 lata) pochodzi z Woli Jaroszowej. Choć poznali się już w szkole podstawowej, to zakochali się w sobie po ukończeniu liceum, wracając do domu tym samym pociągiem. Od tej pory stali się nierozłączni.

Rok po ślubie, w 1954 r. zamieszkali w Zalesiu Górnym. Państwo Postek cały czas pracowali zawodowo, a po pracy samodzielnie budowali rodzinny dom (jedynie przy wytycznych stolarza). Z biegiem lat rozbudowywali budynek, stworzyli także piękny ogród. Ciekawostką jest to, że Państwo Postek stali się posiadaczami pierwszego telewizora w okolicy. Rodzina i sąsiedzi zbierali się w ich domu, aby wspólnie oglądać programy telewizyjne.

Państwo Postek doczekali się dwóch córek: Jolanty i Anny, dwojga wnuków: Aleksandry i Adama oraz prawnuka Pawła, który obecnie zdaje egzaminy maturalne.
Jubilatom gratulujemy!