Wspólne ćwiczenia piaseczyńskiego WOPR oraz OSP Piaseczno i OSP Bobrowiec, które odbyły się na zalewie Amo w Zalesiu Dolnym, pozwoliły sprawdzić możliwości operacyjne i sprzętowe a także ocenić drogi dojazdowe.


Film nagrany podczas ćwiczeń piaseczyńskiego WOPR z OSP Piaseczno i OSP Bobrowiec, które odbyły się w Zalesiu Dolnym. Film zawiera kwestie dialogowe i napisy.

W wakacje do najbardziej niebezpiecznych zdarzeń dochodzi nad wodą. Choć w gminie Piaseczno nie ma legalnych kąpielisk, to wielu mieszkańców mimo zakazów i tak korzysta z dostępnych zbiorników wodnych. Pamiętajcie, gdy jesteście świadkami sytuacji podobnej jak na filmie, od razu dzwońcie na 112 po służby. Dyspozytor zawiadomi zarówno pogotowie, policję, straż miejską, straż pożarną jak i WOPR. Przede wszystkim jednak uważajcie w te wakacje na siebie.

Gdziekolwiek jesteście, w Polsce czy za granicą, nad morzem, jeziorem czy nad rzeką, przestrzegajcie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Nie korzystajcie z niestrzeżonych kąpielisk, nie wchodźcie do wody pod wpływem alkoholu, nie skaczcie do wody, nie mając pewności jaka jest jej głębokość i jak wygląda dno, nie spuszczajcie z oka małych dzieci. Jeśli jesteście rozgrzani słońcem, powoli schładzajcie ciało i stopniowo zanurzajcie się w wodzie, aby nie doznać szoku i skurczu. Chcemy, żeby z wymarzonych wakacji wróciło nas tyle samo co wyjechało. Bądźcie ostrożni!

Data publikacji: 25.06.2024 r.