Zacięta rywalizacja w Indoor Triathlon Piaseczno
Foto: Bartek Syta/ Indoor Triathlon Series

W niedzielę 20 lutego 2022 roku zawodnicy rywalizowali w triathlonie pod dachem. Zwycięzcami Indoor Triathlon Piaseczno zostali Adriana Chołuj oraz Andrzej Ignatowicz.

Indoor Triathlon Series to cykl zawodów pod dachem, które odbywają się aż w 4 miastach: Gdyni, Warszawie, Poznaniu oraz Piasecznie. W minioną niedzielę triathloniści ścigali się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Uczestnicy mieli do pokonania 600 metrów pływania, 15 kilometrów na rowerach magnetycznych Technogym i na zakończenie 3 kilometry na bieżni mechanicznej.

Wśród kobiet zwyciężyła Adriana Chołuj (Triathletic Team), która całą trasę pokonała w 48 minut i 9 sekund. Druga na mecie Marysia Matusik (Teampact!) straciła do liderki 65 sekund. Na trzecim miejscu uplasowała się Pamela Broniarek (UKS Nawa Skierniewice), która zameldowała się na mecie z czasem 51:54.

Zacięta rywalizacja w Indoor Triathlon Piaseczno
Adriana Chołuj, zwyciężczyni Indoor Triathlon Piaseczno / Foto: Bartek Syta/ Indoor Triathlon Series

– Jestem bardzo zadowolona z wyniku – powiedziała Adriana Chołuj, uczestniczka maratonów. – Nie spodziewałam się tak szybkiego biegu, bardzo dobrze mi się biegło. Pływanie tak średnio, rower też. To był mój debiut w rywalizacji triathlonowej. Chciałam się sprawdzić i zrobić sobie przerwę w treningach. Pierwszy start w sezonie letnim mam zaplanowany w maju na dystansie 1/8, takich startów będzie kilka, potem czeka mnie 1/4, a co dalej, to zobaczymy – podsumowała zwyciężczyni Indoor Triathlon Piaseczno.
Drugi rok z rzędu najszybszym w kategorii mężczyzn okazał się Andrzej Ignatowicz (Tarchomin Triathlon Team/Team Karaś) z czasem 39:39. Równo dwie minuty po nim na metę wbiegł Marek Pałysa (Tri Negu), a podium uzupełnił Adam Ogłoblin (Tri Amo), który finiszował z czasem 42:14.

Zacięta rywalizacja w Indoor Triathlon Piaseczno
Od lewej: Marek Pałysa, Andrzej Ignatowicz, Adam Ogłoblin / Foto: Bartek Syta/ Indoor Triathlon Series

– Udało się trafić na szybki rower i szybką bieżnię – żartował na mecie Andrzej Ignatowicz. – Bardzo lubię triathlon pod dachem. Moja przygoda z taką rywalizacją rozpoczęła się 6 lat temu i od tego czasu regularnie staram się startować. Preferuję również krótkie dystanse, kiedy więc jest okazja, to biorę udział w Indoor Triathlon Series. Zawsze jednak daję z siebie 100%, raz jest miejsce 10., czasami 20., a jeszcze kiedy indziej pierwsze – podsumował triumfator Indoor Triathlon Piaseczno.

Swój triathlonowy debiut podczas zawodów w Piasecznie zaliczyła Emilia Ankiewicz, była reprezentantka Polski w biegu na 400 m przez płotki, półfinalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro. Była lekkoatletka ukończyła zmagania w Indoor Triathlon Piaseczno z czasem 01:05:41.

Zacięta rywalizacja w Indoor Triathlon Piaseczno
Emilia Ankiewicz, płotkarka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich / Foto: Bartek Syta/ Indoor Triathlon Series

– W pierwszej kolejności chciałabym podkreślić swój podziw dla wszystkich uczestników rywalizacji triathlonowej – powiedziała na mecie Emilia Ankiewicz. – Teraz już wiem, jaka to jest „męczarnia”. Bardzo fajna organizacja. Jako debiutantka mogłam na każdym kroku liczyć na pomoc i wsparcie. Dzięki temu wiedziałam, co i gdzie mam robić. Można powiedzieć, że dziś rozpoczęłam swoją przygodę z triathlonem. Właśnie podjęłam chyba decyzję, że wystartuję również w Gdyni – zapowiedziała olimpijka.

Piaseczyński GOSiR reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Kondraciuk, Piotr Obłoza i Łukasz Kamiński.

Zawody Indoor Triathlon Piaseczno honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Organizację zawodów wspierał Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie.