Indoor Triathlon Piaseczno 2022

824
Indoor Triathlon Piaseczno 2022. Na zdjęciu ucieszony zawodnik w basenie.
fot. Robert Kwiatek/www.sportevolution.pl

Triathlon – brzmi strasznie? Dla wielu zapewne tak, choć zupełnie niepotrzebnie! Można bowiem spróbować tej dyscypliny bez porywania się na mordercze dystanse czy pływanie w otwartych akwenach. Już 20 lutego w Piasecznie można spróbować swoich sił w traithlonie pod dachem.

Indoor Triathlon Piaseczno to propozycja zarówno dla doświadczonych triathlonistów, jak i dla tych, którzy do tej pory nie mieli z triathlonem wiele wspólnego. Zawodnicy pływają w bezpiecznych warunkach na basenie GOSiR Piaseczno, następnie jadą na ustawionych w hali sportowej rowerkach magnetycznych, a etap biegowy odbywa się na bieżniach mechanicznych. Wszystko pod dachem, w komfortowych warunkach.

Dystanse? 600 m pływania, czyli 24 długości basenu. Potem 15 km kręcenia na rowerze i na koniec krótki, 3-kilometrowy bieg. Nie brzmi wcale tak strasznie, prawda?

Dodajmy do tego pakiet startowy uczestnika, obejmujący m.in. oficjalny czepek pływacki, pamiątkowy kubek Indoor Triathlon Series oraz okolicznościowy medal dla każdego, kto ukończy zawody i ciężko już znaleźć wymówkę, aby 20 lutego nie spróbować swoich sił!

Liczba miejsc jest ograniczona, ale można jeszcze zgłosić się do udziału w zawodach. Należy to zrobić poprzez internetowy formularz, a wszystkie szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie www.indoortriathlon.com.pl. Zapisy będą otwarte do czwartku, 17 lutego 2022 r.

Impreza jest organizowana we współpracy z GOSiR Piaseczno i została objęta patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.