Zamknięcie ulicy Energetycznej – ostatnie prace drogowe

4847
Ulica Energetyczna. Na zdjęciu droga z lotu ptaka, budynki, samochody.
foto Maciej Wesołowski

Rozbudowa ulicy Energetycznej dobiega końca. W celu położenia ostatniej warstwy asfaltu konieczne jest jednodniowe zamknięcie ulicy dla ruchu.

Prace budowlane na ulicy Energetycznej są już na końcowym etapie. Od wtorku 12 lipca 2022 r. ruch pojazdów ponownie zostanie przełożony na południowa nitkę drogi, w celu położenia kolejnej warstwy nawierzchni na jezdni północnej. W piątek 15 lipca przebudowywany odcinek ulicy Energetycznej zostanie całkowicie wyłączony z ruchu w celu położenia ostatniej warstwy ścieralnej na północnej jezdni, rondzie przy ul. Rubinowej i wlocie na rondzie przy Designer Outlet. Autobusy linii L39 oraz 739 pojadą tego dnia trasa tymczasową – przez ulicę Okulickiego oraz Julianowską. Tak samo wyglądać będzie objazd dla pozostałych pojazdów.

Po wykonaniu ostatniej warstwy nawierzchni znikną „krawężniki” na ścieżce rowerowej, na które niekiedy zwracali uwagę rowerzyści (inwestycja nie była zakończona i po stronie północnej brakowało jeszcze dwóch warstw asfaltu). Kierowców czekają jeszcze krótkotrwałe przełożenia ruchu na czas wykonania oznakowania poziomego. Wykonawca będzie prowadził jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe, ale droga będzie już przejezdna. Już niebawem mieszkańcy będą korzystać z dwóch pasów w każda stronę, chodnika i ścieżki rowerowej na nowej, poszerzonej drodze na odcinku od ronda Praw Kobiet do ronda przy Designer Outlet.

Komunikat ZTM Warszawa:

W związku z kolejnym etapem przebudowy ulicy Energetycznej w Piasecznie, od dnia 12.07.2022 r. od około godziny 10:00 do odwołania ruch w obu kierunkach zostanie przełożony na docelową jezdnię południową. Wprowadzone zostaną następujące zmiany:

  • Przystanek GRANITOWA 51 zostanie przeniesiony w nową lokalizację – na nowo wybudowaną jezdnię południową (na pasie dzielącym obie jezdnie) przed skrzyżowaniem z ulicą Granitową
  • Przystanek GRANITOWA 52 zostanie przeniesiony w nową lokalizację – na nowo wybudowaną jezdnię południową za skrzyżowaniem z ulicą Granitową

Jednodniowe zamknięcie ul. Energetycznej. Finalizacja robót drogowych wymusza jednodniowe całkowite zamknięcie ul. Energetycznej, co nastąpi w dniu 15 lipca 2022 r. Czasowej zmianie ulegną trasy linii autobusowych 739 i L39.

739 przyjedzie do Józefosławia z Puławskiej ulicami Okulickiego i Julianowską. Na przystanku “Nadziei 01” zmieni się tablica kierunkowa na “Metro Wilanowska” i autobus pojedzie w trasę powrotną do Warszawy ulicami Julianowską do Kameralnej, dalej Wilanowską przez Rondo Praw Kobiet i Geodetów do Julianowskiej i dalej przez Okulickiego do Puławskiej. Taka zmiana oznacza jednodniowe ominięcie podjazdów na dotychczasowy kraniec przy bramie głównej Cmentarza Komunalnego przy ul. Julianowskiej.

W tym samym dniu L39 pojedzie skróconą trasą z Piaseczna do Józefosławia bez dalszego przejazdu w kierunku PKP Jeziorki. Trasa przebiegnie ulicami Julianowską do Kameralnej i Wilanowską do Ronda Praw Kobiet. Tu autobus zawróci w ul. Wilanowską z krótkotrwałym postojem na przystanku “Wilanowska 01”. Tablica kierunkowa zostanie zmieniona na “Piaseczno Szpital” i trasa powrotna przebiegnie ul. Wilanowską, Kameralną, Julianowską i dalej zgodnie z dotychczasową trasą przejazdu.

Zmiany tras obu linii zaowocują zmianami w rozkładach jazdy. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi rozkładami na stronie warszawskiego transportu publicznego www.wtp.waw.pl.

W sobotę 16 lipca 2022 roku nastąpi wdrożenie nowej stałej organizacji ruchu w ul. Energetycznej. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na oznakowanie drogowe.

Za utrudnienia przepraszamy.

739
skierowanie na trasę zmienioną:
w kierunku krańca JULIANOWSKA-CMENTARZ:
METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Puławska – Okulickiego – Julianowska –NADZIEI
w kierunku krańca METRO WILANOWSKA:
NADZIEI – Julianowska – Kameralna – Wilanowska – Geodetów – Julianowska – Okulickiego – Puławska – METRO WILANOWSKA

L39
skierowanie na trasę skróconą:
w kierunku krańca PKP JEZIORKI:
SZPITAL – … – Wilanowska – zawrotka na rondzie Praw Kobiet – WILANOWSKA
w kierunku krańca SZPITAL:
WILANOWSKA – Wilanowska – Kameralna – … – SZPITAL

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

  • ENERGETYCZNA 53
  • GRANITOWA 51 i 52
  • WILANOWSKA 52

Uruchamia się funkcjonowanie przystanku WILANOWSKA 53 zlokalizowanego na ulicy Geodetów za rondem Praw Kobiet, który będzie obowiązywał jako warunkowy dla linii 739 w kierunku krańca METRO WILANOWSKA.

Wznawia się funkcjonowanie przystanku JULIANOWSKA-CMENTARZ 03 zlokalizowanego na ulicy Okulickiego za skrzyżowaniem z ulicą Julianowską, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii 739 w kierunku krańca METRO WILANOWSKA.

W dniu 15.07.2022 r. linie 739 i L39 będą kursowały na podstawie nowychspecjalnych rozkładów jazdy.