Zawodnicy Axendor Kickboxing Team Bąkowski Fight Club z medalami

491

21 września 2019 roku zawodnicy Axendor Kickboxing Team (Bąkowski Fight Club) wzięli udział w turnieju “Bitwa Mławska” z okazji 80 rocznicy Bitwy pod Mławą, która rozegrała się na początku Wojny Obronnej Polski w 1939 roku.

– Chcieliśmy złożyć hołd Bohaterom i właśnie dlatego tam zmierzyliśmy się ze swoimi słabościami. Oni walczyli za nas, my wczoraj – Ku ich pamięci. Na ringu i matach zostawiliśmy tam zaangażowanie, pot, krew, serce i ducha walki. To coś więcej, niż znicz i kwiaty, bo kosztuje wiele energii – mówi Kierujący klubem Piotr Bąkowski, mistrz świata w kickboxingu.

Zawodnicy, dzieci, młodzież i dorośli nie mogli doczekać się tej imprezy. Odbyła się w wyjątkowym klimacie. Organizator pamiętał nie tylko o rekwizytach z drugiej wojny, światowej, odpowiednim wystroju ale nawet o grochówce wojskowej i kiełbaskach dla wszystkich uczestników. – Mogliśmy nabrać sił pomiędzy poszczególnymi starciami – żartują trenerzy klubu.

Zaangażowanie i motywacja ekipy znalazła odbicie w klasyfikacji medalowej:
– Damian Capiga – ZŁOTO K-1 light
– Maria Cybulska – SREBRO K-1 light
– Kacper Szatanek – SREBRO K-1 light
– Bartek Bloch – SREBRO K-1 light
– Karolina Magdziarz – SREBRO K-1 light
– Rafał Wiewiórski – BRĄZ K-1 full contact

Gratulujemy!

Nad przygotowaniami czuwali trenerzy: Aleksandra Malczyk, Łukasz Jesionowski (kierownik wyjazdu), Karol Wesling oraz Piotr Bąkowski.