Zbiórka krwi w Piasecznie

1806
Ilustracja. Mobilny Punkt Poboru Krwi - krwiobus przed Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno ul. Kościuszki 49 - maj 2021
foto Marcin Borkowski

Zachęcamy do oddania krwi podczas zbiórki, która odbędzie się w środę 3 stycznia 2024 roku na parkingu przed Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5. Wejście do krwiobusa będzie od strony skweru Kisiela. Krwiodawcy mogą oddać krew w godzinach od 9.00 do 13.00.

KANDYDAT NA DAWCĘ KRWI LUB DAWCA KRWI POWINIEN:
· w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić około 2 litrów płynów (woda mineralna, soki),
· być wyspanym,
· spożyć lekki posiłek (np.: pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem),
· wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka, orzeszki ziemne i ciasta kremowe,
· ograniczyć palenie papierosów,
· nie zgłaszać się do oddania krwi, jeśli jest ktoś przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki,
· nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu!

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku! W krwioobiegu dorosłego człowieka krąży około 5-6 litrów krwi. Częstotliwość, rodzaj i objętość donacji ustala lekarz kierując się ogólnym stanem zdrowia dawcy. Pamiętaj! Nie ma znaczenia, jaka grupę krwi posiadasz, liczy się Wasza dobra wola i gotowość do pomocy! Razem możemy zdziałać cuda!

Potrzebna krew dla 3-letniej Lilianki, mieszkanki powiatu piaseczyńskiego. Podczas oddawania krwi, można ją przeznaczyć dla potrzebującej: Liliany Bilińskiej z Samodzielnego Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy Żwirki i Wigury 63a w Warszawie. Szczególnie potrzebna grupa krwi to A Rh+, ale każda grupa krwi jest ważna! Oddaj krew ze wskazaniem dla Lilianki.

Plakat Potrzebna krew dla 3-letniej Lilianki, mieszkanki powiatu piaseczyńskiego