Zima w mieście w Piasecznie

1153

Film przedstawia zimowe aktywności dla dzieci z terenu gminy Piaseczno, które nie wyjechały na ferie zimowe. Na filmie Burmistrz i Wiceburmistrz gminy Piaseczno na tle ujęć pochodzących z różnych zajęć prowadzonych w szkołach i ośrodkach kultury opowiadają jakie atrakcje zostały przygotowane dla uczestników zajęć – pieczenie gofrów, zajęcia z klockami Lego, gry i układanki, zajęcia z długopisami 3D, dyskoteki, zabawy na świeżym powietrzu, czy wycieczki do Warszawy. Film jest uzupełniony o napisy dla osób niesłyszących.

Dzieci z terenu gminy Piaseczno, które nie wyjechały na ferie zimowe – korzystają z akcji zima w mieście, którą przygotowały gminne szkoły.

Wspólne pieczenie gofrów, zajęcia z klockami Lego, gry i układanki, surykatka i inne egzotyczne zwierzątka, zajęcia z długopisami 3D, dyskoteki, zabawy na świeżym powietrzu, czy wycieczki do Warszawy. To tylko niektóre z atrakcji, których byliśmy świadkami odwiedzając nasze szkoły z kamerą podczas akcji Zima w mieście.

W tygodniowym harmonogramie poza różnorodną formę aktywności jest również czas na zajęcia profilaktyczno-wychowawcze i zajęcia z zakresu bezpieczeństwa, które prowadzą straże pożarne, straż miejska oraz policja. W tym roku w zajęciach dla dzieci podczas ferii zimowych, czyli tak zwane Zimy w mieście, uczestniczy wyjątkowo duża liczba – 1600 uczniów z terenu miasta i gminy Piaseczno.

Zależy nam na tym, żeby dzieci były bezpieczne również w czasie ferii zimowych i aby ten czas spędziły atrakcyjnie i radośnie. Cieszymy się bardzo, że możemy wesprzeć rodziców w opiece nad dziećmi w czasie ferii zimowych. Do zobaczenia za rok!