Zimowe prace na ulicy Geodetów

3338
Zimowe prace na ulicy Geodetów. na zdjęciu ulica podczas budowy.
foto Zbigniew Bogdański

Mimo trwającej zimy, na ul. Geodetów, jeśli tylko umożliwiają to warunki pogodowe, prowadzone są prace budowlane. Sytuacja na drodze ulegnie zdecydowanej poprawie już za kilka tygodni.

W ostatnich dniach, ze względu na stan gruntu po intensywnych opadach deszczu, wykonawca przerwał prace. Jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą, zostaną one wznowione.
Obecnie są bowiem realizowane prace związane z budową kanalizacji, co wiąże się z koniecznością wykonania głębokich wykopów. Jest to przy okazji etap prac wyjątkowo uciążliwy dla okolicznych mieszkańców i przedsiębiorców.
– Zdajemy sobie sprawę z utrudnień dla mieszkańców i przedsiębiorców związanych z prowadzoną inwestycją. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, wszak celem tej inwestycji jest oczekiwana przez mieszkańców od wielu lat poprawa nawierzchni drogi, a przede wszystkim jej odwodnienie – mówi wiceburmistrz Robert Widz. – Poleciliśmy wykonawcy wykonać/utwardzić przejście w poprzek ul. Geodetów na wysokości ulicy Osiedlowej oraz utwardzenia ścieżki dla pieszych (tam, gdzie tylko będzie to możliwe) oraz wyrównania/ zasypania kruszywem największych zadołowań w ul. Geodetów.

Poprawa warunków na wiosnę

Zgodnie z harmonogramem do początku marca mają się zakończyć prace z wiązane z budową kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Rubinowej. Wówczas rozpoczną się prace drogowe, czyli układanie krawężników, korytowanie i wykonanie podbudowy jezdni. Ten etap potrwa około 3-4 tygodni.
– Na skrzyżowaniu ul. Geodetów z ul. Rubinową musi być wykonane przyłącze gazowe, więc wykonawca jest uzależniony od PGNIG – podkreśla wiceburmistrz Robert Widz. – Zakładamy jednak, że będzie to sprawnie zrobione i prace drogowe będą kontynuowane w kierunku ul. Puławskiej do wjazdu do centrum handlowego Auchan.
Budowa kanalizacji deszczowej odbywać się będzie obecnie na odcinku od ul. Tulipanów do wjazdu do Auchan. Po jej wykonaniu, najprawdopodobniej w okolicach połowy kwietnia, rozpoczną się prace drogowe.

Realizacja przyłączy przez inne podmioty

– Zakładamy, że w drugiej połowie maja na całym odcinku od Ogrodowej do wjazdu do Auchan będzie ułożony asfalt bez warstwy ścieralnej – mówi wiceburmistrz Robert Widz. – Warstwa ścieralna asfaltu może być ułożona po zakończeniu prac przez PGE Dystrybucja.
Na pierwszym odcinku, do ul. Ogrodowej jest szansa, że uda się to zrealizować na początku kwietnia, na kolejnym odcinku – w połowie czerwca. Ostatni fragment ul. Geodetów, od wjazdu do Auchan (łącznie z wjazdem) do ul. Puławskiej będzie realizowany przez dwa miesiące wakacyjne.

Trzeba pamiętać jednak, że na harmonogram prac realizowanych przez wyłonionego w przetargu wykonawcę ma wpływ konieczność ich skoordynowania z PGE Dystrybucja, PGNIG, Orange i oczywiście pogoda.

Ul. Energetyczna realizowana jest bez utrudnień – najpierw wybudowana zostanie druga nitka jezdni. Po jej wybudowaniu ruch zostanie przeniesiony na nową jezdnię i wówczas przebudowana zostanie obecna jezdnia. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na wrzesień, o ile nie wystąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności.