Nowoczesne urządzenia do nauki w Szkole Podstawowej w Józefosławiu

2076

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu będą mogły odbywać się zajęcia interaktywne z użyciem najnowszego sprzętu. Wkrótce zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt do wykorzystywanie w nauce, zabawie i rekreacji uczniów. Zakup ten jest możliwy dzięki projektowi szkoły nagrodzonemu w programie “WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Nowy sprzęt pozwoli na kształtowanie u dzieci kluczowych kompetencji społecznych. Uczestnicy zajęć z użyciem mat sensorycznych będą ćwiczyć umiejętności logicznego myślenia, koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo słuchowej, a forma zajęć zostanie znacznie uatrakcyjniona. W rezultacie takiej formy terapii i nauki wzmocniony zostanie rozwój dziecka i lepsze funkcjonowanie w dorosłości.

Program “WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie WzMOCnij swoje otoczenie przeczytać można na stronach raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Logo PSE Partner Gminy Piaseczno Logo PSE Polskie Sieci Elektroenergetyczne