L5 autobus L-5 na przystanku Kościelna przy ul. Jana Pawła II w Piasecznie
foto: Marcin Borkowski

Od środy 14 września 2022 roku zmienią się rozkłady jazdy linii lokalnych L-2, L-5, L12 i L13. Trwają prace nad zmianą częstotliwości kursowania linii L39.

W związku z problemami kadrowymi Operatora, który obsługuje linie lokalne L kursujące w gminie Piaseczno, od tygodnia występowały problemy z kursowaniem linii L-2 i L12. W wyniku rozmów Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno z przedstawicielami ZTM oraz Operatora, zostały wypracowane nowe rozkłady jazdy, które mają przede wszystkim zabezpieczyć kursowanie linii autobusowych w godzinach szczytu. Przy okazji modyfikacji rozkładów jazdy dla linii L-2 i L12 zmodyfikowane zostały też rozkłady dla linii L-5 i L13.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego w zakładce “Rozkłady jazdy”: www.wtp.waw.pl/rozklady-jazdy.

Trwają też prace nad zmianą rozkładu jazdy linii L39. Na wniosek wiceburmistrza Roberta Widza ZTM stara się wypracować z Operatorem rozkład jazdy, który pozwoli zwiększyć częstotliwość kursowania tej linii miejskiej.  Nowy rozkład jazdy dla linii L39 powinien być gotowy przed końcem września.

Powiązane tematycznie: