Zmiany rozkładu Kolei Mazowieckich w związku z zagrożeniem epidemicznym

757
Zmiana rozkładu jazdy pociągów
foto: Marcin Borkowski

Edycja 9 kwietnia 2020 r.:

Specjalny rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich wprowadzony w związku z epidemią koronawirusa zostaje przedłużony do 3 maja 2020 roku.
Informacja powiązana tematycznie: komunikat prasowy Kolei Mazowieckich.Ze względu na panującą sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym Koleje Mazowieckie wprowadzają dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, a także w funkcjonowaniu Punktu Rzeczy Znalezionych oraz kas biletowych. 

Od 18 do 25 marca zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich. Rozkład jazdy będzie zbliżony do obowiązującego w soboty, niedziele i święta. Pozostanie jednak większość pociągów przyspieszonych, tak by umożliwić podróż do pracy i powrót do domu. Szczegółowy rozkład jazdy: www.mazowieckie.com.pl

Od 17 marca część kas biletowych KM zostanie zamknięta, w związku z tym zachęcamy do zakupu biletów za pośrednictwem kanałów bezgotówkowych, np. za pośrednictwem telefonu komórkowego czy przez Internet.

Do odwołania zostaje wprowadzone ograniczenie funkcjonowania Punktu Rzeczy Znalezionych – przedmioty znalezione trafią do Punktu, jednak ich wydawanie zostaje czasowo zawieszone: info.

Ze względu na wyznaczenie tzw. stref 0 w pociągach prosimy Podróżnych o niekierowanie się na początek i na koniec składów – ze względów bezpieczeństwa zostały one wyłączone z użytku Podróżnych.