Autobus linii L przejeżdżający obok Ratusza w Piasecznie
foto: Marcin Borkowski

W najbliższą sobotę, 26 czerwca 2021 roku, rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ul. Puławskiej, podczas którego wyłączona z ruchu będzie zachodnia część ulicy na fragmencie od ul. Szkolnej do ul. Chyliczkowskiej.

Natomiast w poniedziałek 28 czerwca rozpoczyna się przebudowa ul. Dworcowej na odcinku od ul. Nadarzyńskiej do al. Lotników. Ulica na tym odcinku zostanie wyłączona z ruchu (z utrzymaniem dojazdu do posesji). Objazdy zostaną wyznaczone ulicami: Nadarzyńska – Wojska Polskiego – Sienkiewicza.

Wraz z rozpoczęciem prac drogowych nastąpią też istotne zmiany w transporcie publicznym.

Ilustracja. Autobus 709 na pętli autobusowej na ul. Żytniej obok targowiska i CEM Piaseczno. Foto Marcin Borkowski
Autobus 709 na pętli autobusowej przy ul. Żytniej, foto Marcin Borkowski

Zmiany na trasach linii “700” i “L”

Od 26 czerwca 2021 r. w związku z zawieszeniem przystanku “Szkolna 01”, na ul. Puławskiej będzie funkcjonował przystanek tymczasowy, zlokalizowany przed ul. Szkolną. Będą się na nim zatrzymywać zarówno linie “L” jak i linie 709 i 727.

Wszystkie autobusy linii 709 będą dojeżdżać i kończyć bieg na tymczasowej pętli przy ul. Żytniej, zlokalizowanej przy targowisku. Tam też swój bieg kończyć i zaczynać będą autobusy linii nocnej N83.

Od 28 czerwca 2021 r. niektóre linie “L” (L-1, L-3, L23, L24, L39) pojadą ul. Towarową do dworca PKP i dalej zgodnie z ze swoimi trasami.

Natomiast linia L25 obsługiwana przez autobusy 12-metrowe pojedzie ul. Wojska Polskiego omijając PKP Piaseczno, ponieważ nie dokona manewru zjazdu z ul. Dworcowej w ul. Towarową. Linia L25 przyjedzie do Piaseczna od strony Żabieńca ul. Ks. Janusza I Starego, dalej ul. Gerbera, Wojska Polskiego do Jana Pawła II i dalej Chyliczkowską do krańca Zgoda (ta sama trasa w obu kierunkach).

Wakacyjne rozkłady jazdy

Jednocześnie od 26 czerwca zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy na liniach 709, 710, 724, 727 i 739. Zakres wprowadzanych zmian będzie bardzo rozległy, pasażerowie muszą więc ustalić sobie nową sieć połączeń optymalizując czas i trasę dojazdu do celu podróży.

– Zależy nam na tym, by większość prac, a co za tym idzie utrudnień komunikacyjnych, została zrealizowana w okresie wakacyjnym – podkreśla II Zastępca Burmistrza Robert Widz. Prosimy pasażerów komunikacji o weryfikację komunikatów ZTM i powiązanych z nimi zmian w rozkładach jazdy na stronie wtp.waw.pl.