Zwierzęta z terenu Piaseczna do adopcji

6443

Od września 2017 roku bezdomne zwierzęta z terenu gminy Piaseczno trafiają do warszawskiego schroniska „Na Paluchu”.

Schronisko to ma bardzo dobrze rozwinięty system adopcyjny i z reguły zwierzęta nie czekają długo na nowy dom. Pamiętajmy jednak, że zwierzęta z naszego terenu mieszkają także w schronisku dla psów i kotów w Czaplinku, z którym nasza gmina kiedyś współpracowała – i im również chcielibyśmy pomóc. Zwierzęta są w różnym wieku i kondycji, jednak wszystkie z utęsknieniem czekają na nowy dom. Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką niektórych czworonogów czekających na adopcję. Kontakt w sprawie: nr tel. 509 996 549 lub fb.com/PrimaVetAdopcje.

  • Wagon – 2-letni kot żyjący w zgodzie z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Ludzi toleruje, choć zdecydowanie woli chodzić własnymi ścieżkami. Znaleziony w Zalesiu Górnym. Do adopcji polecają się także Mazi i Armek.
  • Siela – sunia około 2 lat. W pełni gotowa do roli towarzysza spacerów, zabaw i bycia przyjacielem na dobre i na złe. Pogodna, lgnąca do człowieka. Umie docenić okazane serce.
  • Amor – pies emeryt. Wita człowieka z radością, chodzi z trudem. Czeka na dobrą duszę, która pozwoli mu spędzić końcówkę życia w atmosferze miłości i szacunku.
  • Kajak – około 3-letni pies znaleziony na przystani kajaków przy Górkach Szymona. Nie ma dobrych relacji z innymi zwierzętami, czeka więc na dom, gdzie będzie jedynym pupilem. Chętny do wszelkiej aktywności.
  • Szyn – pies około 4-letni. Raczej do ogrodu niż do domu. Chętnie przebywa z innymi zwierzętami. W stosunku do ludzi jest jeszcze nieufny, szczególnie w pierwszych kontaktach. Wymaga cierpliwego i mądrego prowadzenia.
  • Jesek – ma około 4 lata, to mały, żwawy psiak. Chętnie mieszka z innymi psami, jest bezkonfliktowy i zawsze gotowy do wyjścia na spacer.
  • Garcio – nestor psów schroniskowych. Toleruje inne psiaki. „Starość nie radość” – a może jednak w dobrych rękach zaprzeczyłby tej tezie?
  • Reber – 4-letni psiak w pełni sił. W schronisku wyleczony z obrażeń, chętnie podejmuje sportowe – i nie tylko – wysiłki. Nie dogaduje się z każdym zwierzakiem. Z ludźmi w dobrej komitywie.