100-lecie Złotokłosu

2524
Grafika 100-lecie wsi Złotokłos
100-lecie wsi Złotokłos

W czerwcu odbędą się główne wydarzenia związane z obchodami 100-lecia wsi Złotokłos. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji zarówno podczas rodzinnego pikniku w parku Rostworowskich (8 czerwca), jak i podczas oficjalnych obchodów 100-lecia Złotokłosu (15 czerwca 2024 roku).

Pierwsza, rodzinna impreza zaplanowana została przez sołectwo we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej na 8 czerwca 2024 roku. Organizatorzy zaproszą do udziału w grze terenowej z historią Złotokłosu w tle. W parku Rostworowskich czekać będą atrakcje, m.in. fotobudka 360, popcorn, wata cukrowa i lemoniada.

Oficjalne obchody jubileuszu utworzenia “miasta ogrodu” Złotokłos odbędą się zaś 15 czerwca 2024 roku przy placu targowym w Złotokłosie. W strefie muzycznej wystąpią utalentowani uczniowie szkoły w Złotokłosie, a także lokalne młode talenty. Na scenie pojawi się m.in. zespół BandCamp Jan Bąk, wydarzenie uświetni też zespół Nicponie, a wieczór zakończymy przy muzyce DJ-a.

W strefie wystawienniczej będzie można obejrzeć nowe i historyczne zdjęcia miejscowości, wystawę obrazów „Oczami złotokłosian”, wystawę prac studentów Wydziału Architektury WSEiZ „Złotokłos od NOWA” oraz wystawę konkursowych prac młodzieży szkolnej „Złotokłos wczoraj i dziś”. Z okazji jubileuszu wydana zostanie również niemal 70-stronicowa, okraszona archiwalnymi zdjęciami publikacja o niezwykle ciekawej historii powstania Złotokłosu.

Podczas imprezy odbędą się także liczne warsztaty w strefie kreatywnej. Warsztaty zielarskie i drzewne Lasów Chojnowskich oraz ogrodnicze zorganizuje Grassfactory, warsztaty Lego zostaną przygotowane przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie, warsztaty Eco zorganizuje PWiK, na warsztaty twórcze zaprosi Centrum Kultury w Piasecznie, a OSP Złotokłos będzie uczyć udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział również w konkursach przygotowanych przez partnerów wydarzenia – Premium Rosa i MB Piaseczno. Na najmłodszych czekać będą dmuchańce, tor przeszkód, miasteczko rowerowe, ścianka wspinaczkowa, koło fortuny i konkursy. Nie zabraknie też strefy gastronomicznej.

Ciekawą ofertę przygotowała także Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa. Specjalny kurs pojedzie o 11.00 z Piaseczna do historycznej stacji Szczaki-Złotokłos, skąd według specjalnego rozkładu będzie kursował na trasie Złotokłos – Tarczyn – Złotokłos, a o 18.00 wyruszy z powrotem do Piaseczna. Nie lada gratką dla fanów kolejki może być również mijanie się dwóch pociągów naszej wąskotorówki, co nastąpi około godziny 14.30, kiedy tradycyjny sobotni kurs wycieczkowy będzie wracał do Piaseczna.

Zapraszamy #100latZŁOTOKŁOS

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/909684877528130

Plakat wydarzenia 100-lecie Złotokłosu
plakat wydarzenia 100-lecie Złotokłosu