2 listopada rusza System Miejskich Parkingów Płatnych

4881
2 listopada rusza System Miejskich Parkingów Płatnych. Na zdjęciu parkomat obok komendy policji.
Parkomaty zaczną działać we wtorek 2 listopada rano / foto: Joanna Ferlian-Tchózrewska

Z dniem 2 listopada 2021 r. zaczną obowiązywać opłaty za parkowanie na trzech parkingach w ścisłym centrum Piaseczna: obok Urzędu Miasta przy ul. Zgoda/Sierakowskiego, przy ul. Kościelnej (za budynkiem sądu) oraz przy ul. Puławskiej 5. Miejsca postojowe przy ul. Nadarzyńskiej nadal pozostają bezpłatne.

Na Miejskich Parkingach Płatnych (MPP) identycznie jak w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) będzie można skorzystać z bezpłatnych 45 minut. Płatne parkowanie będzie obowiązywało od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–18.00. Za pierwszą godzinę zapłacimy 3 zł, za drugą 3,5 zł, za trzecią 4 zł, a bilet dzienny będzie kosztował 10 zł. W przypadku korzystania z parkingu codziennie, na czas pracy, warto zdecydować się na wykupienie biletu tygodniowego za 40 zł albo miesięcznego – za 80 zł dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca lub za 100 zł dla pozostałych użytkowników.

Bilety miesięczne, podobnie jak bilety godzinowe, dzienne czy tygodniowe, będzie można łatwo kupić w parkomacie. W przypadku tygodniowych i miesięcznych płatność będzie można zrealizować tylko kartą. Szczegółową instrukcję zakupu biletów okresowych zamieszczamy w załączniku. Pojawią się one również na parkomatach. Kolejny bilet okresowy można opłacić najwcześniej 3 dni przed końcem ważności aktualnego.

MPP instrukcja biletów specjalnych

Instrukcja zakupu biletów specjalnych (.pdf, 163 KB).

Płatność za postój można również realizować, korzystając z aplikacji mobilnych (Skycash, mPay, AnyPark, ePARK PL, moBiLET) do czego zachęcamy. Wnoszenie opłat z pomocą aplikacji pozwala uniknąć konieczności zakupu biletów w parkomacie, a dodatkowo nie musimy z góry zakładać na jak długo pozostawimy samochód na parkingu. Wnosząc opłaty przez aplikację mobilną wystarczy za szybą samochodu zostawić kartkę informującą o płatności mobilnej lub skorzystać ze specjalnej naklejki dostępnej do odbioru w biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Sierakowskiego 1. Przez aplikację możemy kupić tylko bilety godzinowe i  dzienne, nie ma niestety możliwości zakupu biletów długookresowych.

Szczegółowy regulamin dostępny jest w BIP Gminy Piaseczno: System Miejskich Parkingów Płatnych.

Informacje na temat warunków uzyskania Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca wraz z możliwością złożenia wniosku online, znajdą Państwo na stronie: www.karta.piaseczno.eu.

Mapa parkingów miejskich wraz z liczbą dostępnych na nich miejsc postojowych znajduje się w zakładce “Parkingi” na stronie mapy.piaseczno.eu.

Powiązane tematycznie: