75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – uroczystości patriotyczne w Piasecznie

1957

1 sierpnia (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się 75. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.
W programie: Godzina “W”, Msza Święta w intencji ofiar Powstania Warszawskiego z udziałem Chóru Lira i Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej, przemówienia okolicznościowe, złożenie wiązanek. Miejsce: Piaseczno, Cmentarz Parafialny przy ul. Kościuszki, Kwatera Wojenna. Wstęp wolny.

O godz. 17.00 w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie Mazowsza nastąpi włączenie syren alarmowych. W ten sposób mieszkańcy będą mogli oddać hołd i uczcić pamięć poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.

O godz. 18.00 w intencji Powstańców związanych z Piasecznem odprawiona zostanie Msza Święta w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie. Dzień później – 2 sierpnia o godz. 18.00, w tym samym kościele odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Powstańców, którzy zginęli pod Pęcicami.

1 sierpnia 2019 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie autorskie z panią Agnieszką Cubałą na temat książki “Piaseczno ‘44 – miasto i ludzie”.
Miejsce: Dom Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

3 sierpnia (sobota) o godz. 10.00 zapraszamy na Rajd Rowerowy “Wdzięczni Ojcom”. Zbiórka przy kościele św. Anny w Piasecznie.

4 sierpnia (niedziela) o godz. 16.00 odbędzie się SPOTKANIE W DOMU „ZOŚKI” w ramach 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego.
W programie: “Czas Ciemnej Gwiazdy”- koncert Aleksandra Trąbczyńskiego do poezji Zbigniewa Herberta. Gawęda Historyczna. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Organizatorzy: Fundacja “Dom Zośki”, Centrum Kultury w Piasecznie. Miejsce: Zalesie Dolne, Dom “Zośki”, ul. Królowej Jadwigi 11. Wstęp wolny.

Zapraszamy mieszkańców na uroczystości upamiętniające 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/2263228263726959/

Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego